W czerwcu rozstrzygnęliśmy konkurs na EKSPERTA MATEMATYKI. Przez dwa miesiące dzieci z klas I-III rozwiązywały zadania matematyczne na stronie www.matzoo.pl.
Oto zwycięzcy w poszczególnych klasach:
Klasa I
Jakub Krejpcio – I miejsce
Ania Wasilewska
Klasa II
Dawid Suchocki – I miejsce
Kacper Sawicki
Ewelina Wasilewska
Klasa III
Eryk Czaplejewicz- I miejsce
Weronika Jankowska
Wiktoria Leszczyńska
Zuzia Ilnicka
Maciek Pawłowski
Filip Rubin
Rafał Bartnicki
Michał Miszczak
Mateusz Pawłowski

    2 czerwca Pani Iwona zorganizowała nam Dzień Dziecka w świetlicy. Początkowo mieliśmy iść na lody do kawiarenki w centrum Olecka ale ponieważ pogoda tego dnia płatała psikusy nasza Pani postanowiła, że zostaniemy na terenie szkoły. Zamiast lodów były dwie ogromne pizze a czas spędziliśmy na grze w piłkę nożną na boisku oraz grze w naszego ulubionego X-boxa. Każdy mógł popisać się swoim talentem tanecznym a po ciężkim wysiłku pokrzepić się słodyczami i napojami.

więcej zdjęć


    Siedem zespołów walczyło o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Olecku zorganizowanym po raz pierwszy turnieju piłki nożnej. W grupie młodszej zwyciężyli piłkarze z Gąsek, a w starszej niepokonani byli gospodarze.
Cały tekst oraz zdjęcia można przeczytać na stronie.

zdjęcia


KONKURS W ŚWIETLICY „KRĄG”

    W marcu zorganizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs pt.” Znam przysłowia
i powiedzenia polskie”, w którym udział mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Pierwszy etap konkursu trwał od 24 lutego do 10 marca. W tym czasie każdy mógł przyjść do naszej świetlicy i odebrać karty konkursowe, które mógł rozwiązać w domu przy pomocy rodziców. Wszystkie osoby, które uzyskały dużą liczbę głosów zakwalifikowały się do II etapu. Drugi etap konkursu odbył się 17 marca o godz. 13.30 w sali numer 028.
    Wzięło w nim udział 21 osób. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła uczestnikom Pani dyrektor Małgorzata Michałowska.
Oto nazwiska laureatów kolejności alfabetycznej:
Eryk Czaplejewicz
Daria Dopierała
Weronika Grądzka
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia z konkursu


    Od października dzieci z klasy II i III co poniedziałek pisały dyktando bądź rozwiązywały testy ortograficzne na stronie www.dyktanda.net. Po trzech miesiącach ciężkiej pracy udało się wyłonić zwycięzcę – Mistrza Ortografii.
Mistrzem Ortografii została: Wiktoria Leszczyńska z kl. III a. W nagrodę otrzymała piękny dyplom oraz książkę.
Pozostałe miejsca:
II Weronika Jankowska
III Michał Miszczak
IV Rafał Bartnicki
V Dawid Suchocki
VI Eryk Czaplejewicz
VII Ewelina Wiśniewska
VIII Klaudia Królikowska
IX Kacper Sawicki
X Filip Rubin
XI Mateusz Pawłowski
XII Maciej Pawłowski
    Po nowym roku planujemy zorganizować konkurs matematyczny, aby wyłonić Mistrza Liczenia.
 

Mikołajki w świetlicy

    6 grudnia w naszej świetlicy obchodziliśmy Mikołajki. W tym roku postanowiliśmy obdarowywać się małymi upominkami. Po wcześniejszym losowaniu każdy wiedział komu zrobić prezent. W tym dniu był również mały poczęstunek w postaci różnych słodyczy, ciastek i popcornu.
W podziękowaniu za pomoc z zorganizowaniu andrzejkowych zawodów w naszej szkole dostaliśmy od Pani Doroty Miszczak tort owocowy, który jak łatwo się domyśleć zniknął z talerzy w sekundzie. Mikołajki zakończyliśmy tańcami oraz zabawami przy muzyce.
 

więcej zdjęć


    Zajęcia na pływalni to forma zabawy, która sprawia, iż nabywanie nowych umiejętności staje się prawdziwą przyjemnością. Obecność innych dzieci oraz wspólna zabawa jest czynnikiem przyspieszającym proces adaptacji a także sprawia, że miło spędza się czas podczas pobytu na pływalni.
    W grudniu dwa razy w tygodniu uczęszczaliśmy na pływalnię „Lega”, gdzie pod opieką Pani Iwony przez dwie godziny mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji na basenie.
 

więcej zdjęć


Tydzień sportu

Od 16 do 24 października w naszej świetlicy odbył się tydzień sportu. Przez siedem dni braliśmy udział w rozgrywkach sportowych .Swoją sprawnością mogliśmy wykazać się w następujących konkurencjach: odbijanie piłeczki
ping-pong, bieganie na czas, rzuty do celu, strzały na bramkę, skakanie na skakance itp. Młodsze dzieci wykonały rysunki związane ze sportem oraz tworzyły jego definicje. W ostatnim dniu pani Iwona podsumowała nasze wyniki i nagrodziła najlepszych dyplomami i słodyczami.

Po dogrywkach najlepszymi okazali się:
1.Adrian Puto kl.6a
2.Aneta Pokora kl.3b.g
3.Ilona Nowak kl.6a

tekst napisała: Aneta Pokora
 


Letnie półkolonie

   W dniach 01.07 – 12.07.2013 r. w Zespole Szkół w Olecku odbywały się półkolonie letnie, w których wzięło udział 25 dzieci. Podopieczni Pani Iwony Wawruch i Pani Wioletty Czaplejewicz przebywali w świetlicy od 9.00 do 14.00. W trakcie pobytu każde dziecko otrzymało na drugie śniadanie słodką bułkę oraz obiad na który codziennie chodziliśmy do restauracji "Mazurski Dwór".
    Podczas dwutygodniowego pobytu dzieci miały możliwość brania udziału w zajęciach: plastycznych, sportowych (zawody sportowe na sali, gry zespołowe) i kulinarnych, gdzie uczyły się robienia sałatki warzywnej oraz pysznych kanapek. Gdy była ładna pogoda wychodziliśmy na plażę oraz boisko szkolne, aby brać udział w zawodach sportowych, a także grać w zbijanego czy piłkę nożną. Dzieci w czasie wolnym układały puzzle, grały w gry stolikowe tj. scrabble, rummikub oraz piłkarzyki. Dużym powodzeniem cieszyły się gry w X-Boxa, w których każdy zdobywał punkty dla swojej drużyny oraz indywidualnie dla siebie. Wychowawcy zorganizowali swoim podopiecznym wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego oraz wyjście do kina na film animowany w formacie 3D pt. „Uniwersytet Potworny".
    W ostatnim dniu wychowawcy wręczyli podopiecznym dyplomy "Uczestnika Półkolonii" oraz drobne upominki w postaci słodyczy oraz znaczków i długopisów na pamiątkę pobytu na półkolonii.
    Każdy spędził miło i przyjemnie czas w trakcie półkolonii i wszyscy żałowali, że tak szybko się skończyły. Wszystkie zdjęcia z półkolonii można obejrzeć w galerii na stronie szkoły.

Iwona Wawruch