5 maja w naszej świetlicy odbył się konkurs KARAOKE. Do rywalizacji przystąpiło 6 par. Każda para musiała zaśpiewać dwie piosenki wcześniej wybrane przez siebie. Punkty zostały zsumowane i wyłoniliśmy zwycięzców.
I miejsce: Zuzia i Daria - suma punktów: 4.111.495
II miejsce: Konrad i Filip R. - suma punktów: 3.178.047
III miejsce: Kacper i Filip K. - suma punktów: 2.821.564
        Zwycięzcy otrzymali upominki a wszyscy uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia.

więcej zdjęć


    19 lutego na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Olecku odbyły się I Zimowe Igrzyska Świetlicy Krąg. Do zabawy zaprosiliśmy dzieci uczące się w naszej szkole oraz mieszkające na Osiedlu Siejnik. Do rywalizacji przystąpiło 32 śmiałków. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat a najstarszy był w II klasie gimnazjum. Po powitaniu przez Pana Dyrektora Stanisława Kopyckiego mogliśmy przystąpić do rywalizacji.
Zadania miały różny stopień trudność i dostosowanie były do wieku dzieci. Tak, aby każdy mógł sobie z nimi poradzić. Zaczęło się od prostego biegu, potem były rzuty do celu, turlanie piłki czy chodzenie po linie. To tylko niektóre konkurencje. Było ich znacznie więcej. Nad przygotowaniem konkurencji czuwała Pani Dorota Miszczak.
    Podczas igrzysk odbył się również konkurs na króla strzelców. Na bramce gimnazjalistów stanął Pan Paweł Giełazis. Po zaciętej walce między Pawłem Kulpanem a Miłoszem Myszkiewiczem, niepokonanym królem strzelców został Miłosz Myszkiewicz.
    Rywalizacja wśród uczniów szkoły podstawowej była równie zacięta. Pani Dyrektor Małgorzata Michałowska wspierała uczniów swoimi radami a bramkarzem został Pan Dyrektor, który z całych sił starał się nie przepuścić żadnej piłki. Niestety okazało się, że nie jest to takie proste. Trochę czasu zajęło zanim wyłoniono zwycięzcę. Został nim Filip Rubin.
    Podczas igrzysk nie było przegranych. Dzięki wsparciu radnych Osiedla Siejnik Pana Pawła Giełazis oraz Pani Justyny Cieślukowskiej każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz słodkie upominki. Radni włożyli dużo serca oraz swój czas, aby dzieci z naszej szkoły oraz Osiedla Siejnik mogli poczuć ducha walki oraz bawić się zgodnie z zasadami fair play.
    Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok a zabawa będzie równie udana.

Wychowawca świetlicy KRĄG
Iwona Wawruch

zdjęcia z imprezy: część 1, część 2, część 3


    Andrzejki w tym roku spędziliśmy w naszej świetlicy dość nietypowo. Zamiast kolejnej dyskoteki, wybraliśmy się do "Mazurskiego Dworu" na pyszną pizze i lody. Mimo, że tego dnia było strasznie zimno – pyszności, które czekały na nas na miejscu sprawiły, że zapomnieliśmy o chłodzie. Zarówno pizza jak i lody w ekspresowym tempie znikały z naszych talerzy. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak wypada zachowywać się w takich miejscach jak restauracja.

więcej zdjęć


    21 listopada mieliśmy możliwość skorzystania z pływali "LEGA". W basenie spędziliśmy 2 godziny na zabawach i grach zespołowych w wodzie. Ci, którzy nie umieją jeszcze za bardzo pływać mieli możliwość nauki pływania pod czujnym okiem Pani Doroty Miszczak.


    W sobotę, 3 października odbyła się wycieczka do kina. Wyjazd zorganizowany został dla dzieci uczęszczających do świetlicy opiekuńczo-wychowawczej "KRĄG".Bilety zostały zakupione z pieniędzy, które uzbieraliśmy w trakcie loterii fantowej zorganizowanej na terenie Zespołu Szkół na Siejniku.
    21-osobowa grupa wraz z opiekunkami Panią Iwoną Wawruch oraz Dorotą Miszczak wybrała się do kina w Suwałkach. Dzieci obejrzały na dużym ekranie film familijny „Bella i Sebastian". Przed seansem dzieci zaopatrzyły się popcorn i colę– umilające jeszcze bardziej oglądanie filmu. Grupa z zainteresowaniem wpatrzona była w ekran do ostatniej sceny. Mimo jesiennej, niesprzyjającej wycieczkom pogody, sobota upłynęła dzieciom przyjemnie i przez najbliższy czas będą miały co wspominać.

Wychowawca Iwona Wawruch
 


    W naszej świetlicy postanowiliśmy zorganizować loterię szkolną i zebrać pieniądze na wyjazd do Suwałk do kina. Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 213 fantów. Loteria odbyła się 28 października (wtorek) na przerwach o: 10.35, 11.35 i 12.35. Los kosztował 2 zł i każdy wygrywał. Udało nam się sprzedać prawie wszystkie. Zebraliśmy 404 zł dzięki którym już niedługo wybierzemy się do kina.

więcej zdjęć


    24 października odbyła się w naszej świetlicy dyskoteka. Było dużo muzyki oraz zabawy. Postanowiliśmy w jej trakcie przeprowadzić kilka zabawnych konkurencji oraz ćwiczeń. Każdy wylosował kotylion z numerkiem i musiał znaleźć swoja parę. Współpraca zaowocowała wygranymi konkurencjami. Nie wszystkim jednak było łatwo, bo zdarzyło się, że w jednej parze była osoba z gimnazjum i 5-latek. Ale wszyscy starali się jak mogli. Po części muzycznej był czas na jedzenie. Pyszna pizza poprawiła wszystkim humory. W listopadzie czeka nas kolejna dyskoteka.

więcej zdjęć


    Spotkaliśmy się 16 października na terenie naszej szkoły z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W tym dniu WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji polegającej na półgodzinnym biciu rekordu w jak największej liczbie osób jednocześnie prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy, które uczniowie nabyli podczas różnych szkoleń oraz pokazów, które odbywały się na terenie naszej szkoły, wiedzą już jak ważna jest właściwa postawa w sytuacji zagrożenia życia.
    W związku z tym nasza placówka postanowiła włączyć się do wspólnego ustanowienia rekordu. Jesteśmy zespołem szkół co oznacza, że bić rekord będą uczniowie klas podstawowych oraz gimnazjalnych.
    Nasza grupa składała się z 50 ochotników i do dyspozycji mieliśmy 5 fantomów. Wspierali nas w tym : Pan Stanisław Kopycki- dyrektor Zespołu Szkół , panie nauczycielki: Aneta Skrzypiec, Krystyna Matwiejczyk, Wioletta Czaplejewicz oraz pani Justyna Cieślukowska – pracownik administracji szkolnej. Fachową radą oraz pomocą służył nam Pan Tomasz Dziokan- ratownik medyczny. Punktualnie o godzinie 12 rozpoczeliśmy bicie rekordu.

więcej zdjęć


    10 Październik w kalendarzu zapisany jest jako Dzień Mycia Rąk. W związku z tym uczyliśmy się dzisiaj techniki prawidłowego mycia rąk. W trakcie mycia rozmawialiśmy o podstawowych zasadach higieny.

więcej zdjęć


     Dnia 2 października 2014 roku byliśmy na ognisku, w pobliskim sadzie. Pod czas tego dziewczyny zrobiły konkurencje dla chłopaków z okazji dnia chłopaka. Byli bardzo zaskoczeni.
    Dziewczęta na początku sprawdziły "męskość" poprzez przygotowanie tajnej mikstury. Każdy musiał jej spróbować chociaż po łyżce. Wszyscy ukończyli zadanie. Kolejne konkurencje sprawdzały sprawność i wytrzymałość fizyczną. Wszystkie zadania nagradzałyśmy słodyczami. W trakcie ogniska powstały zabawne zdjęcia oraz filmy.

więcej zdjęć


    Taniec to ruch i zdrowie, wnosi pogodny nastrój oraz jest doskonałą rekreacją. Rozwija pewność i wiarę w siebie, jest umiejętnością cenioną w towarzystwie, rozwija koordynację ruchową, wzmacnia ciało i daje radość życia. Zainteresowani tym co może dziać się na zajęciach z tańca towarzyskiego wybraliśmy się Świetlicą Krąg w poniedziałek na dzień otwarty Studia tańca PROMENADA. Zajęcia prowadzone przez Pana Grzegorza Klekotko rozpoczęły się o godz. 16stej w Szkole Podstawowej Nr 1. Na początku mogliśmy oglądać pokaz tańca w wykonaniu podopiecznych Pana Grzegorza. Zobaczyliśmy tańce standardowe oraz latynoamerykańskie. W drugiej części spotkania instruktor zaprosił nas do wspólnej zabawy gdzie mogliśmy spróbować swoich sił przy muzyce. Krótka zabawa z pozostałymi uczestnikami zajęć sprawiła nam dużo frajdy.
    Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że ruch to zdrowie a taniec może być świetną formą spędzania wolnego czasu.

Iwona Wawruch
     11 września to Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W związku z tym w naszej świetlicy gościliśmy ratownika medycznego Pana Adriana Karch, który pokazywał nam co robić w sytuacjach zagrożenia życia. Na początku onieśmieleni powagą tematu nieśmiało podejmowaliśmy działania na fantomie. Jednak po przełamaniu pierwszych lodów, chętnie zgłaszaliśmy się do kolejnych działań. Pan ratownik przybliżył nam pojęcie reanimacji i wytłumaczył jak prawidłowo powinniśmy wzywać karetkę. Każdy mógł przećwiczyć jak należy nieść ratunek drugiemu człowiekowi. Omówiliśmy również sytuacje, które mogą nas spotkać w szkole tj. krwotok z nosa, omdlenia czy złamania.
     Dzięki Panu Adrianowi przekonaliśmy się, że pierwsza pomoc nie jest taka trudna i najważniejsze jest to, aby w sytuacji w której widzimy poszkodowaną osobę nie przejść obok obojętnie tylko wezwać pomoc i próbować jej pomóc.
    Ślicznie dziękujemy za przeprowadzenie w naszej świetlicy zajęć oraz mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Dzieci ze świetlicy „KRĄG” wraz z wychowawcą Iwoną Wawruch

więcej zdjęć