Świetlica ,,Krąg”

    Świetlica ,,Krąg” w okresie od marca do czerwca tętniła życiem. Dzieci aktywnie spędzały czas, uczyły się jak zdrowo żyć, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Poznały również folklor polski, świętowaliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn oraz szukaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny . Omawialiśmy tradycje wielkanocne, sposoby spędzania wolnego czasu, uczyliśmy się umiejętnego korzystania ze wszystkich środków informacji. Poznawaliśmy historie naszego kraju ( przy okazji omawiania majowych świąt), świętowaliśmy Dzień Mamy i Dzień Dziecka.
    W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały laurki z okazji Dnia Matki, Dnia Kobiet i Mężczyzn. Dodatkowo dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tematyką bieżących zajęć (np. kartki wielkanocne). Wszystkie prace były wykonywane rożnymi technikami (rysowanie, lepienie z plasteliny i modeliny, wycinanki z gazet i papieru, rysowanie itp.).
    W ramach zajęć muzycznych poznaliśmy piosenki o wiośnie, mamie, dzieciach oraz polskie pieśni patriotyczne i ludowe.
    W ramach zajęć kulinarnych wspólnie przygotowywaliśmy posiłki ( gofry, babeczki, sałatki, kanapki itp.). Po skończonej pracy dzieci porządkowały stanowiska pracy i chętnie pomagały przy wszelkich pracach w kuchni.
    Również spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu, jak i na sali gimnastycznej. Podczas zajęć świetlicowych dzieci korzystały z gier planszowych, karcianych i rozwiązywały łamigłówki oraz krzyżówki. Zabawę urozmaicały gry z zestawu x-box oraz bajki i filmy na DVD. Najmłodsi czytali bajki i opowiadania.
    Podsumowując czas spędzony w świetlicy ,,Krąg” rozwinął w dzieciach zainteresowania we wszystkich wymienionych kategoriach i ukształtował w dzieciach postawy związane ze zdrowym trybem życia oraz rozwinęły kontakty interpersonalne z rówieśnikami i osobami dorosłymi.

Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


Spotkanie z policjantem ,, Bezpieczne wakacje”

    Dnia 10 czerwca 2016 roku do naszej świetlicy przybył zaproszony gość policjant Tomasz Jegliński z Komendy Powiatowej Policji z Olecka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dodatkowo policjant opowiedział o tym, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie.
    Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przez policjanta książek dzieciom.  
    Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi podopiecznymi. Zapraszamy częściej do naszej świetlicy!

Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


Wycieczka

    W dniu 19 maja 2016r. dzieci ze świetlicy ,,Krąg” uczestniczyły w wycieczce do Majątku Marczak w Giżach. Były to wcześniejsze obchody zbliżającego się Dnia Dziecka. Uczniowie aktywnie spędzili dzień bawiąc się i poznając przyrodę .
    Największą popularnością cieszyły się gokarty. Dodatkowo dzieci grały w golfa, skakały na trampolinach, a najmłodsze chętnie bawiły się na placu zabaw. Podczas przerw dzieci zajadały się goframi i ciepłą kiełbaską.
    Po aktywnie spędzonym dniu zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do domu.

Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


Cukierek albo psikus!
czyli Halloween w świetlicy KRĄG

    4 listopada już od 12.00 w świetlicy zaroiło się od przebierańców. Na ścianach zawisły dynie i lampiony, a na stole pojawiły się smakołyki. Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od kilku dni. Sami wykonaliśmy wszystkie ozdoby, a kuchnia pracowała pełną parą. Tu każdy miał swoje zadanie, od wystroju, poprzez wymyślenie zabaw i konkursów, po kulinaria. To nasza najważniejsza zasada: RAZEM PRZYGOTOWUJEMY KAŻDE WYDARZENIE W ŚWIETLICY.
    W środę najpierw zajęliśmy się poczęstunkiem. Kończyliśmy gotowanie, a potem wszystko znalazło się na stołach. Aż ślinka leciała. Na korytarzu zainstalował się kącik malowania twarzy. Tu każdy mógł, przy pomocy specjalnych farbek zamienić się czarownicę lub inną postać ze świata fantazji. Imprezę rozpoczęliśmy od konkursu na wykonanie „najstraszniejszej” muffiny. Mieliśmy do dyspozycji różnokolorowe lukry, masy cukrowe i posypki. Na zdjęciach można zobaczyć efekty naszej pracy. Niektóre babeczki wyglądały naprawdę krwawo, a smakowały wyjątkowo. Potem był czas na tańce i różne konkursy. Tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a czas płynął nieubłaganie. Nim się obejrzeliśmy, przyszedł moment sprzątania. Solidarnie porządkowaliśmy kuchnię, salę i korytarz, wszyscy w dobrych humorach. Za oknami zapadł już zmrok, a my rozjeżdżaliśmy się do domów z głowami pełnymi radosnych wspomnień.
 

więcej zdjęć