Bal karnawałowy w świetlicy ,,Krąg”

    Poniedziałek, 20 lutego w świetlicy ,,Krąg” odbył się bal karnawałowy. Tego dnia zabawom i szaleństwom nie było końca. Szampańską zabawę zapewnił profesjonalna obsługa muzyczna. W świetlicy pszczółki, księżniczki i inne bajkowe postacie tańczyły i uczestniczyły w zabawach i konkursach. Trzeba było mieć moc i wytrzymałość.
    Na wyczerpanych balowiczów, czekał zastawiony słodkościami stół, przy którym można było zregenerować swoje siły.
    Bal karnawałowy na pewno pozostanie w pamięci dzieci jako jeden z najbardziej radosnych i udanych dni tego roku.

Wychowawca
Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.

Autor: Krzysztof Dzikowski, Jest taki dzień z repertuaru zespołu Czerwone Gitary

    Dnia 19 grudnia 2016 roku w świetlicy odbyła się wigilia w świetlicy. Podczas spotkania śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Odwiedził nas też Mikołaj, który wręczył dzieciom upominki.
    Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrekcja szkoły. Głównymi gośćmi spotkania wigilijnego były dzieci uczęszczające do świetlicy, ale nie możemy zapomnieć również o rodzicach. Pomoc ich była bardzo duża i świadczy o zaangażowaniu w życie świetlicy.
     Dziękuję wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji spotkania wigilijnego. A na koniec chciałabym złożyć życzenia:
Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński

Wychowawca w świetlicy Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


Dyskoteka andrzejkowa na świetlicy ,,Krąg”

    W listopadzie na świetlicy odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Nie obyło się bez wróżb i poczęstunku. Dzieci bawiły się wyśmienicie i z zadowolonymi minami opuściły świetlicę. Kolejną okazja do spotkania tanecznego będzie bal karnawałowy.

Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć


    W okresie od września do grudnia świetlica tętniła życiem. Celebrowaliśmy wszystkie najważniejsze święta: Narodowe Święto Niepodległości, uroczystość Święta Zmarłych, Dzień Chłopaka, Mikołajki i Wigilia. Odbyła się dyskoteka andrzejkowa z wróżbami. Wykonywaliśmy z tej okazji tematyczne zajęcia na których wykonywaliśmy prace plastyczne i śpiewaliśmy okolicznościowe piosenki. Korzystaliśmy z zajęć ruchowych na świeżym powietrzu i sali gimnastycznej. W ramach spędzania wolnego czasu przygotowywaliśmy wspólnie kulinarne przysmaki. Rozwijaliśmy naszą spostrzegawczość i logiczne myślenie grając w gry edukacyjne gry planszowe. Poprzez codzienne odrabianie lekcji nauczyły się systematyczności. Nauczyły się również innych ważnych wartości: tolerancji, cierpliwości, wybaczania, wyrozumiałości, pomagania i asertywności. Dzieci podczas pobytu na świetlicy były uśmiechnięte i bardzo chętnie uczęszczały do świetlicy.
    A na koniec wskazówka dla nas dorosłych:
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."
— Paulo Coelho

Wychowawca Katarzyna Laszkowska

więcej zdjęć