Już czwarty raz w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne. Organizowane są uczniom klas trzecich gimnazjum w celu trafnego wyboru nowej ścieżki edukacyjnej – szkoły ponadgimnazjalnej. Naszymi gośćmi byli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie oleckich szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych oraz Ośrodka Kształcenia Zawodowego przy ZDZ w Białymstoku. Oferty edukacyjne na rok szkolny 2015/2016 zostały zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób uwzględniając m.in. kierunki kształcenia, naukę przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających, możliwości kierunków studiów czy wykonywania w przyszłości zawodu. Wyjaśnione zostały zasady pisania i zdawania przedmiotów maturalnych. Gimnazjaliści zapoznali się również z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, w których mogą rozwijać swoje zainteresowania. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać – od sportowych, naukowych po artystyczne. Przy stoiskach mogliśmy zasięgnąć jeszcze dodatkowych informacji, otrzymać potrzebne materiały, ulotki, gadżety i porozmawiać z uczniami, którzy uczą się w tych szkołach, wziąć udział praktyczny w zorganizowanym przez ZST konkursie. Było miło, wesoło, sympatycznie i rzeczowo. Zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie skorzystamy my również z takiej prezentacji wyboru ścieżki edukacyjnej.
    W tym roku w Targach Edukacyjnych uczestniczyli również uczniowie klasy trzeciej z Gimnazjum w Babkach Oleckich pod opieką pana Michała Smokowskiego. Żałujemy, że z naszego zaproszenia nie skorzystali uczniowie z gimnazjum w Judzikach i Kijewie.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Julka i Adrian z kl.II b