Wakacje z nauką nie muszą być nudne...

W wakacje 75 uczniów z naszej szkoły udało się na obóz językowy w Świeradowie Zdroju. Uczestnikami wyjazdu były osoby biorące udział w projekcie „Szkoła tysiąca możliwości” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Letni wypoczynek trwający 2 tygodnie rozpoczął się już 07.07.2013r. Po długiej podróży dotarliśmy do miejscowość leżącej w Górach Izerskich. Na miejscu udaliśmy się do domu zdrojowego, gdzie zostaliśmy zakwaterowani.
   W czasie obozu doskonaliliśmy umiejętności językowe, zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą kultury, obyczajów Niemiec i krajów anglojęzycznych. Codziennie mieliśmy zajęcia językowe. Prowadziliśmy kronikę z wakacyjnego pobytu w języku angielskim. Nauka polegała przede wszystkim na zabawie.
   Podczas obozu braliśmy udział w wycieczkach pieszych i autokarowych. Codziennie chodziliśmy po górach. Zdobyliśmy takie szczyty jak: Zajęcznik i Stóg Izerski. Na koniec pobytu w Świeradowie, weszliśmy na Śnieżkę, co było nie lada wyczynem. Zwiedziliśmy też Karpacz, podziwialiśmy wodospad Kamieńczyk, Szlak Waloński, Leśną Hutę oraz byliśmy w Karkonoskim Parku Narodowym.
   Wyjeżdżaliśmy również na jednodniowe wycieczki zagraniczne do Czech i Niemiec, między innymi gościliśmy w takich miastach jak: Praga i Liberec. Nasz przewodnik oprowadzał nas po najpiękniejszych zakątkach tych miast. W Libercu zwiedzaliśmy zamek Frydland, m.in. podziwialiśmy dziedziniec zamkowy, komnaty, wnętrza zamkowe i kaplicę św. Anny. Wiele radości sprawił pobyt w Harrachovie, ponieważ najważniejszym elementem miasta jest kompleks skoczni narciarskich wraz z mamucią skocznią K-185. Zwiedziliśmy także czeskie ZOO. Największym zainteresowaniem cieszyły się dzikie koty i małpki.
   Poznawaliśmy również piękne zakątki Szwajcarii Saksońskiej, czyli niemieckiej części Gór Połabskich znajdujących się po obu brzegach rzeki Łaby.
   Mieliśmy także czas wolny. Nauczyciele organizowali gry i zabawy na świeżym powietrzu, zabierali nas na basen i kręgle. Podczas wypoczynku odbyło się wiele dyskotek i wspólnych wieczorów przy ognisku.
   Jestem zadowolona, że miałam możliwość wyjazdu na obóz językowy. Z chęcią pojadę na taki wypoczynek w przyszłe wakacje.

więcej zdjęć z obozu

Gabriela Dobiecka z kl. VI a
( we współpracy z p. K. Szyłkiewicz)