Dnia 27.05.2017r. w Kętrzynie na kortach MOSiR-u odbył się turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka. Duży sukces sportowy odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Olecka, którzy zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej uczniowie klasy I i II zwyciężyła Lena Czaplejewicz, a druga była Gabrysia Koronkiewicz. Natomiast III-miejsce zajął Konrad Sztukowski z SP nr 6 z Suwałk. W drugiej kategorii wiekowej uczniowie klasy III i IV zwyciężył Kornel Romotowski, druga była Rozalia Mikielska, a trzeci Mateusz Łazarski z SP nr 3 z Olecka. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie są członkami Tenisowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "KAMILA", a ich trenerem jest Bolesław Kanafa.

więcej zdjęć


WHITE TIGERS CUP
PUCHAR POLSKI W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM
Medale zawodników LUKS „HIDORI” Olecko

    W dniach 21-22. kwietnia w Jarocinie odbyły się zawody Pucharu Polski organizowane przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, w konkurencji kyorugi – walki pełnokontaktowej.
    Olecko reprezentowali zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „HIDORI” działającego przy SP 4 na Siejniku, podopieczni Doroty i Tomasza Miszczak. Po raz kolejny nie wracamy z pustymi rekami.

Wyniki Olecczan:
Rozalia Mikielska – 1 miejsce do 57 kg (uczennica SP 4 Olecko),
Karolina Barszczewska – 3 miejsce do 41 kg (Gimnazjum Wieliczki),
Julia Butkiewicz – 3 miejsce do 52 kg (SP 4 Olecko),
Antoni Miszczak – 3 miejsce do 27 kg (SP 4 Olecko),
Wiktor Raszkowski 5 miejsce do 41 kg (SP 4 Olecko).


Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21

    W dniach 6 do 9 kwietnia w stolicy Bułgarii odbyły się siódme już Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Po raz drugi w historii Europejska Unia Taekwondo (ETU), zezwoliła na udział po 2 reprezentantów kraju w każdej kategorii wagowej. Skutkowało to bardzo dużą liczbą uczestników - 450, z całej Europy. Polskę na tym turnieju reprezentowało 15 zawodników.
    Jednym z reprezentantów był zawodnik LUKS „HIDORI” Olecko Maurycy Miszczak kat wagowa do 68 kg. Swój debiut na tej rangi zawodach zakończył na drugiej rundzie eliminacyjnej porażką z reprezentantem Mołdawii.
 


Międzynarodowy Puchar Polski
Bydgoszcz CUP 2017

    Na zawodach Pucharu polski w Taekwondo Olimpijskim, Olecko reprezentowali zawodnicy z „HIDORI” Olecko. W zawodach rywalizowało ok 700 zawodników z 7 państw.
Medale złote zdobyli:
Rozalia Mikielska – kadet do 57 kg,
Justyna Miszczak – senior do 57 kg
Medale srebrne zdobyli:
Maurycy Miszczak – senior do 68 kg,
Sebastian Milcarz – senior + 87 kg,
Medale brązowe zdobyli:
Karolina Barszczewska - junior do 44 kg,
Antoni Miszczak – młodzik do 26 kg,
Julia Butkiewicz – młodzik do 48 kg.
Pozostali zawodnicy zakończyli start na miejscach poza podium: Konrad Kamiński, Wiktor Raszkowski,


     W Mistrzostwach Województwa Warmiński-Mazurskiego w Unihokeju rozegranych w Orzyszu w dniu 13.12.2016 r. Olecko reprezentowała drużyna unihokeja Szkoły Podstawoewj nr 4. Zawodnicy wywalczyli zaszczytne IV miejsce i jest to sukces zważywszy na kilku miesięczny staż treningowy. Pokonaliśmy drużynę z Morąga z trzyletnim stażem, natomiast ulegliśmy drużynom, które swój staż liczą w kilku lub kilkunastu latach. Drużynę do startu w zawodach przygotowała Dorota Miszczak.
     Serdeczne podziękowania dla Pani Angeliki Raczykowskiej za opiekę nad naszą młodzieżą podczas zawodów.
    Szkołę na zawodach reprezentowali uczniowie:
VI kl.: Czaplejewicz Eryk, Domel Mateusz, Kneś Jakub, Megiel Mateusz, Miszczak Michał, Pawłowski Maciej, Rubin Filip.
V kl.: Krawczyk Filip, Kamiński Konrad, Raszkowski Wiktor.
III kl.: Miszczak Antoni, Putra Michał, Wróblewski Jakub.
    Nabór do drużyny dziewcząt i chłopców rozpoczynamy w lutym po feriach zimowych u Doroty Miszczak. Zapraszamy.

 


    21.12.2016r. odbył się turniej świąteczny w piłkę nożną dla klas I –III szkoły podstawowej. W turnieju wystąpiły trzy drużyna - każda grała z każdą. I miejsce zdobył Bayer Monachium w składzie: Michał Putra, Piotr Borowski, Jakub Nietubyć, Maksymilian Fiedorowicz. II miejsce wywalczyła Barcelona w składzie: Jakub Wróblewski, Kacper Szwejser, Bartosz Truchan, Wojciech Ruchalski. III miejsce przypadło drużynie Puma w składzie: Mateusz Żukowski, Dominik Suchocki, Rafał Smokowski, Szymon Siemaszko. Organizatorem zawodów była Marzena Jasińska, która zapewniła za I miejsce - statuetkę i dyplom, za II i III medal i dyplom. Zawodnicy otrzymali również upominki ufundowane przez Małgorzatę Michałowską.

więcej zdjęć
 


    W dniu 20.12.2016 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Olecku odbył się cykliczny Turniej Świąteczny Tenisa Stołowego. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas 0-III, IV-VI, I-III gimnazjum + szkoły średnie dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali następujące nagrody: puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe. Na osoby, które zajęły dalsze miejsca czekały dyplomy i małe upominki. Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Alicja Konopko i Franciszek Jasiński - lat 5. Otrzymali o ni specjalną nagrodę - puchar. Po zakończeniu turnieju odbyła się Wigilia i śpiewanie kolęd.
Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów turnieju: Marzenę Jasińska, Izabelę Osiecką i Małgorzatę Michałowską.
Wyniki turnieju :
Klasy 0-III
I miejsce Paulina Marcinkiewicz
II miejsce Alicja Konopko
I miejsce Bartosz Truchan
II miejsce Gracjan Saczek
III miejsce Michał Kawałko
IV miejsce Franciszek Jasiński
Klasy IV –VI
I miejsce Weronika Drażba
I miejsce Jakub Gościewski
II miejsce Jakub Mackun
III miejsce Rafał Bartnicki
IV miejsce Nietubyć Jakub
V-VI Karol Burba
Wiktor Raszkowski
Szymon Siemaszko
Gimnazjum
I miejsce Joanna łuszczyńska
II miejsce Dominika Miezianko
I miejsce Patryk Kłeczek
II miejsce Damian Fiedorowicz
III miejsce Łukasz Bartnicki
IV miejsce Rafał Sokalski
V Bartosz Staszewski
 

więcej zdjęć


    W dniu 02.12.2016r. odbyły się na hali „Lega" w Olecku Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół w Olecku - Joanna Łuszczyńska i Dominika Miezianko spisały się na medal - zajęły I miejsce i awansowały na mistrzostwa województwa.

więcej zdjęć


    16 .11.2016r odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Mini Piłce Siatkowej. Reprezentacja chłopców naszej szkoły podstawowej w składzie: Kacper Stawicki, Eryk Czaplejewicz, Wiktor Raszkowski, Kacper Sawicki, Filip Rubin, Jakub Kneć, Jakub Maciejewski, Mateusz Megiel, Konnrad Kamiński i Maciej Klepacki wywalczyła III miejsce. Natomiast dziewczęta w składzie: Oliwka Bartoszewicz, Rozalia Piotrowska, Weronika Drażba, Julita Pluszczyńska, Olga Dobiecka, Rebeka Kasprzak, Amelia Ropel, Iza Żynda i Paula Ulińska zajęły II miejsce. Opiekunami drużyn były Małgorzata Michałowska i Marzena Jasińska .

Końcowe wyniki
Chłopcy :
I miejsce SP3 Olecko
II miejsce SP1 Olecko
III miejsce SP4 Olecko

Dziewczęta :
I miejsce SP1 Olecko
II miejsce SP4 Olecko

więcej zdjęć


27.10.2016r. na pływalni Lega odbyły się Drużynowe Zawody w Pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Repreznatacja szkoły podstawowej uzyskała następujące wyniki:
II miejsce Jakub Maciejewski w stylu klasycznym
III miejsce Eryk Czaplejewicz w stylu klasycznym
II miejsce , Iza Kalinowska w stylu grzbietowym
I miejsce Rebeka Kasprzak w stylu dowolnym
III miejsce Tymoteusz Malinowski w stylu dowolnym
II miejsce sztafeta chłopców, w skład której weszli: Jakub Maciejewski, Eryk Czaplejewicz, Tymoteusz Malinowski, Filip Rubin, Maciej Pawłowski, Mateusz Pawłowski, Konrad Kamiński, Kornel Romotowski
Ogólna klasyfikacja chłopców: II miejsce
II miejsce sztafeta dziewcząt, w skład której weszły: Rebeka Kasprzak, Iza Kalinowska,
Karolina Kopycka, Rozalia Mikielska ,Julia Truszczyńska, Julia Surażyńska, Amelia Ropel ,
Paula Ulinska
Ogólna klasyfikacja dziewcząt: III miejsce
Wyniki reprezentacji gimnazjum:
I miejsce Błażej Gałkowski w stylu dowolnym
I miejsce Jakub Milewski w stylu motylkowym
II miejsce Mateusz Dziedziach w stylu grzbietowym
II miejsce Sztafeta chłopców: Błażej Gałkowski, Jakub Milewski, Mateusz Dziedziach, Kamil Suchocki, Krzysztof Kalinowski, Buchowski Kamil, Maciej Olszewski, Kacper Kłoczko
 

więcej zdjęć


W dniu 26.10.2016r odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Organizatorem był Zespół Szkół w Olecku .Wszystkie drużyny z naszej szkoły, które były pod opieką pani Marzeny Jasińskiej awansowały na Mistrzostwa Rejonu.
Brawa dla wszystkich drużyn!
Szkoła Podstawowa
I miejsce Rafał Bartnicki, Jakub Maciejewski
Gimnazjum
I miejsce Joanna Łuszczyńska, Dominika Miezianko
I miejsce Damian Fiedorowicz, Aleksander Krajewski

więcej zdjęć


Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

    W tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się 22 października w Kętrzynie wystartowało około stu zawodników. Olecko reprezentowało dwóch zawodników z LUKS Hidori Olecko. Justyna Miszczak zajęła 2 miejsce w kategorii -57 kg i Maurycy Miszczak zajął 2 miejsce w kategorii -68 kg. Bardzo dobrze radzili w walkach sportowych dopiero w finale Justynę pokonała zawodniczka z AZS AWF Warszawa Patrycja Adamkiewicz , a Maurycego pokonał zawodnik z AZS AWF Poznań Albert Millert. W tym roku Maurycy i Albert walczyli ze sobą dwa razy. Mamy nadzieję, że za trzecim razem wygrana będzie po stronie Maurycego.
    W zawodach startował tegoroczny olimpijczyk z Rio Piotr Paziński, który na igrzyskach zajął 5 miejsce w kategorii -80 kg. Antoni Miszczak młody zawodnik Taekwondo korzystając z okazji poprosił o wspólne pamiątkowe zdjęcie z Piotrem.

Trenerzy LUKS Hidori Olecko    W dniu 18.10.2016r na hali Lega odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Szkół Gimnazjalnych. Nasza reprezentacja w składzie: Szymon Ropel, Sebastian Selwocki, Kacper Murawski, Kacper Kłoczko, Maciej Olszewski, Krystian Kozłowski, Kalinowski Krzysztof, Jakub Milewski zajęła III miejsce w powiecie. Opiekunem była pani Izabela Osiecka –Żukowska.


    W dniu 11.10.2016r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. W zawodach startowało osiem drużyn.
    Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w powiecie w składzie: Szymon Ropel, Sebastian Selwocki, Krzysztof Kalinowski, Kamil Buchowski, Kacper Parafinowicz, Emil Miezianko, Paweł Łuszczyński. Opiekun drużyny była pani Marzena Jasińska.

Ogólna klasyfikacja:
I miejsce Wieliczki
II miejsce Gimnazjum nr 1 Olecku
III Gimnazjum nr 2 w Olecku
IV Gimnazjum Sokółki
    Brawa dla wszystkich zawodników! Życzymy dalszych sukcesów sportowych!

więcej zdjęć
 


Sztafetowe Biegi Przełajowe

    28 września zostały zorganizowane Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dość dobrze spisała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, którą reprezentowały dziewczęta: Anna Jankowska, Piotrowska Rozalia ,Drażba Weronika, Ropel Amelia, Bednarska Joanna, Kasprzak Rebeka, Zaręba Milena, Sokołowska Gabriela, Grudzińska Wiktoria, Malika Mukhametbaeva oraz chłopcy: Gościewski Jakub, Stawicki Kacper, Sawicki Kacper, Megiel Mateusz, Krawczyk Filip, Suchocki Dominik, Rubin Filip, Szymański Gabriel, Romotowski Kornel, Czaplejewicz Eryk.
    Reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku w składzie : Kacper Murawski, Maciej Świderski, Piotr Siemaszko, Kacper Kłoczko, Krystian Kozłowski, Kamil Buchowski, Damian Białanowski, Daniel Gajewski, Kacper Parafinowicz, Sebastian Selwocki zajęła V miejsce.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych !!!

więcej zdjęć


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

    W niedzielę 2 października w hali OSiR w Suwałkach odbyły się zawody dla młodzików z roczników 2005-2006 w taekwondo olimpijskim. W rywalizacji udział wzięło 108 zawodników i zawodniczek z pięciu województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, łudzkiego i pomorskiego. Organizatorem zawodów była Podlaska Federacja Sportu, a gospodarzem UKS „Hańcza” Suwałki.
    Olecko reprezentowali zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „HIDORI” Olecko działającego przy Szkole Podstawowej nr 4. Młodzi adepci rywalizowali w konkurencji technik specjalnych oraz w kyorugi – walki sportowej.
    Oleccy zawodnicy wypadli bardzo dobrze zajmując odpowiednio miejsca:
1. Rozalia Mikielska (SP 4 Olecko) – 1 miejsce kyorugi, 4 miejsce techniki specjalne,
2. Konrad Kaminski (SP 4 Olecko) - 2 miejsce kyorugi, 5 miejsce techniki specjalne,
3. Filip Krawczyk (SP 4 Olecko) - 2 miejsce kyorugi,
4. Bartek Zabłocki (SP Cimochy) - 3 miejsce kyorugi,
5. Tadeusz Nowik (SP Wieliczki) - 3 miejsce kyorugi,
6. Wiktor Raszkowski (SP 4 Olecko) - 5 miejsce kyorugi, 6 miejsce techniki specjalne,
 


Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

    Zdrowy styl życia, aktywne formy spędzania wolnego czasu i walka w duchu fair play to tylko wybrane aspekty czynnego uprawiania sportu przez młodzież. Te i wiele innych czynników są co roku priorytetem sportowej pracy z uczniami. 21 września 2016 r. na Stadionie Miejskim w Olecku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego SZS 2016/2017.
    Gospodarzem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku, a organizatorem Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Urząd Miejski w Olecku, współorganizatorem natomiast były dwa podmioty: Oleckie Towarzystwo Sportu Szkolnego i Powiatowe Oleckie Stowarzyszenie Sportowe.
    W inaugurujących zawodach wzięło udział 827 zawodników i zawodniczek. Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach:
• szkół podstawowych (klasy IV - VI),
• szkół gimnazjalnych,
• szkół ponadgimnazjalnych.
    Młodzi sportowcy walczyli w biegach na dystansach 500, 600, 800, 1000 i 1500 metrów. Uczniowie Zespołu Szkół w Olecku mogą poszczycić się doskonałą formą już na początku sportowego roku szkolnego. Najlepszym zawodnikiem Gimnazjum nr 1 w Olecku został uczeń Kacper Kłoczko, zdobył Mistrzostwo Województwa na dystansie 1000 m, natomiast najlepszą zawodniczką szkoły Podstawowej nr 4 została Anna Jankowska, która zajęła IV miejsce w Województwie na dystansie 600 m. Na wyróżnienie zasługuje również Amelia Maksimowicz, uczennica Klasy II SP4 - zajęła 15. miejsce na 96 zawodniczek.

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

SZKOŁY PODSTAWOWE:
Dziewczęta - 500 m (rocznik 2006 i młodsze):
15. Amelia Maksimowicz SP 4 Olecko
Chłopcy - 600 m (rocznik 2006 i młodsi):
16. Kacper Sawicki SP 4 Olecko
26. Kornel Romotowski SP 4 Olecko
36. Dominik Piotrowski SP 4 Olecko
Dziewczęta - 600 m (rocznik 2004-2005):
4. Anna Jankowska SP 4 Olecko
84. Wiktoria Grudzińska SP 4 Olecko
Chłopcy - 800 m (rocznik 2004-2005):
6. Kacper Stawicki SP 4 Olecko
7. Jakub Gościewski SP 4 Olecko
17. Filip Rubin SP 4 Olecko
63. Jakub Maciejewski SP 4 Olecko

GIMNAZJA:
Chłopcy - 1000 m (rocznik 2003):
1. Kacper Kłoczko Gimn. Nr 1 Olecko 3:30,71
25. Damian Białanowski Gimn. Nr 1 Olecko
31. Kamil Buchowski Gimn. Nr 1 Olecko
47. Krystian Kozłowski Gimn. Nr 1 Olecko
Dziewczęta - 1000 m (rocznik 2001-2002):
40. Agnieszka Piotrak Gimn. Nr 1 Olecko
Chłopcy - 1000 m (rocznik 2001-2002):
38. Piotr Siemaszko Gimn. Nr 1 Olecko
53. Kacper Murawski Gimn. Nr 1 Olecko
80. Jakub Milewski Gimn. Nr 1 Olecko
85. Miłosz Myszkiewicz Gimn. Nr 1 Olecko

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!!

więcej zdjęć


Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego

    Urząd Miejski w Olecku, Oleckie Towarzystwo Sportu Szkolnego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w naszym mieście w dniu 17 września 2016 r. w ramach inauguracji szkolnego roku sportowego, zorganizowali XXV Otwarte Oleckie Biegi dla Dzieci i Dorosłych. Startowało około 140 zawodników. Zawody odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tego dnia na Stadionie Miejskim w naszym mieście rywalizowały dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych w swoich kategoriach wiekowych. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów, a jest ich, co cieszy, bardzo wielu:
- 5-6 latki (rocznik 2011-2010) - dziewczęta i chłopcy – 200 m
I miejsce zajęła Amelia Jabłońska, II miejsce Filip Żurawlew, III miejsce Maja Sokołowska.
- klasy I-II (rocznik 2009-2008) – dziewczęta i chłopcy – 300 m
I miejsce Amelia Maksimowicz, kl. II b, II miejsce Lena Szyłkiewicz, kl. II c
- klasy III (rocznik 2007) – dziewczęta i chłopcy – 400 m
III miejsce Michał Putra. Ponadto Nagrodę Fair Play otrzymał Gabriel Olechnowicz z kl. III b, który przerwał swój bieg pomagając koledze podnieść się z upadku. Jest to przykład wspaniałego sportowego zachowania. Bierzmy przykład z tak pięknego czynu młodego człowieka.
    Naszą szkołę dumnie reprezentowali również: Hanna Miłun, Lena Grześ, Maja Klimowicz, Lena Michniewicz, Adrian Kulhawik, Kacper Szwejser, Gabriela Putra, Maja Fiedorowicz, Lidia Grześ, Michał Jan Kawałko, Klaudia Kamińska, Milena Kamińska, Kacper Kukowski, Kornel Kołodziński, Michał Putra, Antoni Miszczak, Mateusz Żukowski.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy postawy sportowej i życzymy sukcesów w następnych zawodach. Dziękujemy Rodzicom, którzy zachęcają swoje pociechy do uprawiana sportu, kibicują im i wspierają.

AS, MJ

zdjęcia z imprezy