zdjęcia z zawodów

    W dniu16.05.2013r.odbyły się zawody ligi lekkoatletycznej szkół gimnazjalnych na stadionie MOSiR. Najlepszą zawodniczką Gimnazjum nr 1 w Olecku w tych zawodach była Kinga Tez, która zdobyła trzy pierwsze w konkurencjach, w których startowała.
bieg na 100m:
I miejsce- Kinga Tez
skok w dal:
I miejsce- Kinga Tez
pchnięcie kulą:
III-miejsce Kinga Piotrowska
III-miejsce Kacper Truchan
IV- miejsce Agata Kołodziejska
bieg na 300m:
II-miejsce Justyna Miszczak
III- miejsce Martyna Olszewska
sztafeta dziewcząt:
I - miejsce Kinga Tez ,Agata Kolodziejska, Patrycja Kowalczuk, Martyna Olszewska
sztafeta chłopców:
V-miejsce Kamil Medycki , Patryk Maksimowicz , Piotr Antoniak , Cezary Milanowski

Podziękowania dla wszystkich uczniów którzy uczestniczyli w zawodach.

Marzena Jasińska i Renata Januszczyk

 


    W dniu 14.05.2013r odbył się Trójbój La szkół podstawowych klasy III- IV. Trójbój składa się z trzech konkurencji każda osoba z drużyny biegnie na 60m,rzuca piłeczką palantową ,bieg 300m lub skok w dal.
Reprezentacja SP4
Dziewczęta w składzie :Dominika Stasiak, Zuzzanna Przyborowska, Justyna Sznurkowska ,
Magdalena Stempowicz, Kaja Selwocka.
Chłopcy w składzie: Sebastian Stawicki, Bartosz Staszewski , Maciej Świderski, Kacper Murawski, Paweł Kulpan, Krzysztof Kalinowski.
    Po zmaganiach naszych uczniów najlepszym zawodnikiem ze wszystkich szkól okazał się Sebastian Stawicki uczeń klasy czwartej SP4.W ogólnej klasyfikacji nasza Szkoła SP4 w drużynie dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce.
Końcowe wyniki drużyna dziewcząt:
I miejsce- SP3
II miejsce SP4
III miejsce SP1
Końcowe wyniki drużyna chłopców:
I miejsce- SP3
II miejsce SP4
III miejsce SP1

 

zdjęcia z zawodów


  W dniu 09.05.2013. na stadionie miejskim w Olecku odbyły się mistrzostwa powiatu oleckiego SZS w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt mistrzem powiatu została reprezentacja SP1. Rywalizację chłopców wygrała ekipa SP3. Zawodnicy rywalizowali w biegach na 60 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) - I miejsce zajął Maciej Nikielec (SP4), w skoku w dal, wzwyż oraz w rzucie piłeczką palantową.

Reprezentacja SP4
Dziewczęta w składzie: Joanna Łuszczyńska , Julita Domoracka , Natalia Normantowicz, Daria Dopierała, Dominika Miezianko, Klaudia Zubowicz.
Skład chłopców: Patryk Stasiak , Maciej Nikielec , Marcin Jańczuk , Adam Torebko, Sebastian Stawicki.

WYNIKI KOŃCOWE:
Dziewczęta:
1. SP1 850 pkt.
2. SP3 I 817 pkt.
SP3 II 500 pkt. KP
3. SP Gąski I 420 pkt.
4. SP4 324 pkt.
5. Gąski II 151 pkt.
6. SP Judziki 97 pkt.
Chłopcy:
1. SP3 954 pkt.
2. SP1 854 pkt.
3. SP Gąski 834 pkt.
4. SP4 781 pkt.
5. SP Judziki 300 pkt.


Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy w Taekwondo Olimpijskim Lithuanian Open 2013

    W mistrzostwach wzięło udział około 300 zawodników w różnym wieku z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski, Rosji, Białorusi i Luksemburga. W zawodach tych wystartowali zawodnicy reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „HIDORI” działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku.
Nasi zawodnicy wywalczyli:
Kacper Chodkiewicz- 2 miejsce ZSLiZ Olecko
Justyna Miszczak- 2 miejsce Gimnazjum 1 Olecko
Zuzanna Murawska- 3 miejsce Gimnazjum 2 Olecko
Patrycja Barszczewska- 3 miejsce Gimnazjum w Wieliczkach
Karolina Barszczewska- 3 miejsce SP 1 Olecko
Bez medalu Maurycy Miszczak Gimnazjum 1 Olecko i Kacper Wróblewski SP 4 Olecko..
    Przygotowania oraz wyjazd był finansowany z dotacji urzędu gminy i powiatu Olecko. Serdecznie dziękujemy.

Trener: Dorota Miszczak


Dziecięcy Turniej Taekwondo - Wydminy 06.04.2013

    Dzieci z grup Małe Tygryski Olecko i Wieliczki wzięły udział w rywalizacji sportowej w turnieju Taekwondo w Wydminach. Oprócz naszej ekipy w zawodach startowały kluby z Olsztyna, Morąga, Giżycka i Wydmin. Startowały w dwóch konkurencjach: walka sportowa i dwubój techniczny. Medale dla Małych Tygrysków wywalczyli:
Barszczewska Patrycja ( Olecko)1 miejsce w walce sportowej i 1 miejsce w dwuboju
Barszczewska Karolina (Olecko) 1 miejsce w walce sportowej
Wróblewski Kacper (Olecko) 1 miejsce w walce sportowej
Domoracka Julita (Olecko) 2 miejsce w walce sportowej i 2 miejsce w dwuboju
Mikielska Rozalia (Olecko) 2 miejsce w dwuboju
Hałas Dominika (Olecko) 3 miejsce w dwuboju
Ignatowicz Damian (Wieliczki) 2 miejsce w walce sportowej
Protasiewicz Kacper (Wieliczki) 2 miejsce w walce sportowej
Protasiewicz Mateusz (Wieliczki) 3 miejsce w walce sportowej
    Niestety nie udało się wywalczyć miejsc na podium dla: Naruszewicza Konrada, Miszczak Tymoteusza, Święćkowskiego Macieja, Kuprewicza Bartka (wszyscy z Wieliczek), Suchockiego Dominika, Sawickiego Jakuba, Cisneros Kal-Ela, Cisneros Michaela, Miszczak Antoniego, Miszczak Michała, Sawickiej Katarzynie, Krawczykowi Filipowi, Hałas Karolinie (wszyscy z Olecka). Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w rywalizacji ogólnej. Naszym Młodym wojowniczym Tygryskom życzymy dalszych sukcesów.

Trenerzy LUKS Hidori Olecko

 


Mistrzostwa Polski Wschodniej Karate Kyokushin

    Dnia 16 marca 2013 w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej Karate Kyokushin, w których rywalizowało 230 zawodników z 32 klubów z województw makroregionu wschodniego. W dwunastoosobowej ekipie Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin znalazła się Małgorzata Krajewska - uczennica kl. II b Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Po trzech wygranych walkach Gosia została Mistrzynią Polski Wschodniej w kategorii kumite młodziczek powyżej 50 kg i stanęła na najwyższym stopniu podium.


Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach szkół gimnazjalnych

    03.04.2013r. w Ostródzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięli uczniowie Gimnazjum Nr 1 im.Ks.Jana Twardowskiego w Olecku.
    Oprócz reprezentacji Olecka w turnieju wystąpiło jeszcze 7 drużyn z : Olsztyna, Giżycka, Bartoszyc, Działdowa, Sławkowa, Gródka i Burkat. Zespół składał się z 4 zawodników: 3 chłopców i 1 dziewczyny. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i tempem gry 15 minut na zawodnika
    W 7 meczach uczniowie Gimnazjum nr 1 zdobyli 6 punków meczowych (6 remisów i 1 porażka) i ostatecznie zajęli w klasyfikacji końcowej 6 miejsce. Na najbardziej prestiżowej szachownicy rewelacyjnie zagrał Konrad Konewko, który zdobył komplet punktów (7pkt./7) i został najlepszym zawodnikiem na I szachownicy. Patryk Kłeczek zdobył 5pkt./7 i został sklasyfikowany na III szachownicy na 3 miejscu. Na drugiej szachownicy wystąpił Juliusz Stramowski (1pkt./7) , a na szachownicy kobiecej zagrała Wiktoria Kasprzak.

Jarosław Bagieński
zdjęcia z zawodów                                                            Gimnazjum nr 1 w Olecku


Brązowy medal oleckich pingpongistek w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego
 Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Ostródzie

    W piątek 22.03.2013r. w hali CSiR w Ostródzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Wzięła w nich udział reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W skład drużyny weszły uczennice kl. V, które są jednocześnie zawodniczkami Klubu MLKS „Czarni Olecko”, tj.: Joanna Łuszczyńska, Emilia Naruszewicz, Dominika Miedzianko. Znalazły się one w gronie najlepszych 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego mistrzostw. Oleckie tenisistki rozegrały pierwszy mecz z drużyną SP Gronowo Górne i wygrały go 3:0. Pokonały również dziewczęta ze SP Olszewo 3: 1 oraz drużynę SP Frączki 3: 0, weszły do półfinału i zacięcie walczyły z tenisistkami z SP1 Mrągowo. W pierwszych grach pojedynczych zremisowały 1: 1, natomiast zwyciężyły w deblu 2:1. W następnym starciu mrągowianki wygrały mecz z drużyną SP4 Olecko 3: 2, jednak dziewczęta w dalszym ciągu miały szansę na medal w pojedynku z drużyną SP Olszewo. Zmobilizowały się i wygrały go 3:1. Ostatecznie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku, której trenerką i opiekunem jest Marzena Jasińska, zdobyła w mistrzostwach brązowy medal. Ostateczna klasyfikacja w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w Ostródzie
I miejsce: SP Lidzbark Warmiński
II miejsce: SP1 Mrągowo
III miejsce: SP 4 Olecko
IV miejsce: SP Olszewo
Drużyna tenisistek z trenerką składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Olecka - Panu Wacławowi Olszewskiemu- za pomoc w zorganizowaniu transportu na rozgrywki w Ostródzie.

    zdjęcia z zawodów                                                                        Anna Klimasara


     W co drugie piątkowe popołudnie lutego i marca 2013 roku drużyna Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Olecku uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Gminy Olecko w szachach. Do turnieju zgłosiły się drużyny z oleckich szkół: Gimnazjum nr 1 i nr 2, SP nr 1 i dwa zespoły z SP nr 3. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym mecz i rewanż i tempem gry 30 minut na zawodnika.
    Na półmetku rozgrywek liderem były drużyny z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, które zgromadziły identyczną ilością punktów – 11 (3 zwycięstwa, 1 remis). Do ostatniej rundy nie było pewnego zwycięzcy. Gimnazjum nr 1 prowadziło jednym punktem nad Gimnazjum nr 2. O kolejności miejsc w klasyfikacji generalnej miała zadecydować ostatnia runda, w której obie drużyny zostały skojarzone ze sobą. Niestety Gimnazjum nr 1 uległo 1: 3 i ostatecznie zajęło drugie miejsce, tracąc do zwycięskiej drużyny zaledwie jeden punkt.

Klasyfikacja końcowa

miejsce szkoła punkty
1 Gimnazjum nr 2 22
2 Gimnazjum nr 1 21
3 SP nr 1 12
4 I SP nr 3 11
5 II SP nr 3 11

 


Skład drużyny Gimnazjum nr 1: Konrad Konewko, Łukasz Bartnicki, Patryk Kłeczek, Gabriela Grzanka oraz rezerwowi: Juliusz Stramowski i Patryk Domoradzki;
Rezultaty indywidualne:
Konrad Konewko 7 pkt z 8 partii
Gabriela Grzanka 6 pkt/7
Patryk Kłeczek 3 pkt/3
Juliusz Stramowski 3 pkt/4
Łukasz Bartnicki 3 pkt/7
Patryk Domoradzki 1 pkt/2

Konrad Konewko


Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, czyli prezentacja uczniowskich projektów edukacyjnych realizowanych w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku w roku szkolnym 2012/2013

Dnia 21 marca 2013r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Olecku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym prezentacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego pod nazwą ,,Otwarty Turniej Piłki Siatkowej”, który realizowali drugoklasiści z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W składzie dwóch grup projektowych znalazło się 17 dziewcząt i chłopców. Ich celem było zapoznanie się z zasadami organizacji turnieju, współpraca w grupie oraz praktyczne przeprowadzenie imprezy sportowej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na początku ustalono działania i wyznaczono uczniów odpowiedzialnych za ich realizację. Jedni mieli zająć się przygotowaniem plakatów, zaproszeń, dyplomów czy własnoręcznym wykonaniem medali dla zwycięskich drużyn oraz akcesoriów dla sędziów, inni wystrojem sali gimnastycznej, prowadzeniem imprezy, oprawą muzyczną, sędziowaniem. Nie zapomniano też o dokumentowaniu projektu, czego dowodem są liczne zdjęcia wykonane przez projektowego fotografa oraz film nakręcony przez P. Jarosława Kosakowskiego.

Przygotowany przez gimnazjalistów turniej cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Zgłosiło się do niego 9 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku oraz 4 drużyny z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

Siatkarze z obu poziomów edukacyjnych zaciekle walczyli o zwycięstwo. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie gorąco kibicowali swoim faworytom w rytmie najnowszych przebojów, czasem nawet śpiewając ulubione piosenki.

Uczestnicy projektu wykazali się pełnym profesjonalizmem w przygotowaniu turnieju. Zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Ubrani na czarno sędziowie liniowi nie przeoczyli żadnej siatkarskiej pomyłki, zaś sędziowie główni obiektywnie sędziowali poszczególne mecze.

Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i medali zwycięskim drużynom przez dyrekcję Zespołu Szkół w Olecku: P.dyrektora Stanisława Kopyckiego i P. wicedyrektor Małgorzatę Michałowską. Następnie wszyscy uczestnicy rozgrywek ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Impreza sportowa przebiegała sprawnie dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i opiekunek projektu, którymi były nauczycielki wychowania fizycznego – Panie: Marzena Jasińska i Renata Januszczyk.

 Turniejowa klasyfikacja

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

Miejsce

Nazwa drużyny

skład

I

Monster Energy

N. Wojciechowski, M. Jańczuk, J. Milewski, A. Puto, M. Nikielec, A. Torebko

II

Diabełki

J. Łuszczyńska, E. Naruszewicz, G. Maciejewska, D. Miedzianko, K. Zubowicz

III

F C Mleko

P. Kwiatkowski, P. Piekarski, P. Stasiak , D. Szkup

IV

PGR Siejnik

D. Dopierała, J. Domoracka, B Cybulska, Ł. Rutkowski

V

Debeściarki

A. Karaś, N. Normantowicz , K. Luty, A. Domoracka

Gorące Laski

A. Staszewska, G. Pokora, M. Ciszewska, U. Ciszewska, K. Kwiatkowska

FCB Siejnik

E. Wydra, W. Lutyńska, M. Cipkowska, K. Olechnowicz                                    

Bez nazwy

A. Królikowski, K. Łabędzki, P. Milewski, K. Chmielewski

 

  Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

Miejsce

Nazwa drużyny

skład

I

Zjadane Zbyszki

K. Medycki, K. Sznurkowski, D. Fiedorowicz, P. Antoniak

II

Siejnik Team

Z. Stankonowicz, A. Torebko, O. Wojnowska, W. Kasprzak

III

Wojownicy Piwnicy

M. Grabek, A. Nowak. K. Piekarski, A. Stadnicki, S. Kapuścińska

IV

Szybcy Cyganie

J.Krumrei, P. Domoracki, P.Kłeczek, K. Bielski, P.Dźwilewski

W kwietniu nastąpi prezentacja innych projektów realizowanych przez uczniów gimnazjum, m.in. ,,Bezpieczeństwo w przestrzeni ruchu drogowego - turniej BRD”, który na poziomie powiatowym co roku organizuje nasza szkoła.

zdjęcia z zawodów                                                                                      Anna Klimasara


"Mikołajkowy Turniej Taekwondo Olimpijskiego Dzieci" Giżycko, 01.12.2012

W sobotę odbył się turniej dzieci w taekwondo. Wzięło w nim udział około stu zawodników i zawodniczek w kategoriach dzieci i kadetów z klubów z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na starcie nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników wychowanków Doroty i Tomasza Miszczak.
Nasze wyniki:
Karolina Barszczewska (SP 1 Olecko) - 1 miejsce kyorugi  (walki), 2 miejsce techniki specjalne, tytuł najlepszej zawodniczki turnieju
Maurycy Miszczak (Gim. 1 Olecko) - 1 miejsce kyorugi
Zuzanna Murawska /Gim. 2 Olecko) - 1 miejsce kyorugi
Patrycja Barszczewska (Gim. Wieliczki) - 2 miejsce kyorugi

Więcej www.tkdhidori-olecko.manifo.com


 


    22 września 2012 r. na stadionie MOSiR odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego w Olecku. Reprezentacja Zespołu Szkół składała się z 30 osób z klas SP I- III, IV- VI oraz gimnazjum.
Opiekunami uczniów były Katarzyna Fiećko, Karolina Domel, Renata Januszczyk i Marzena Jasińska.
Wyniki:
Bieg na 500m dziewcząt (klasy I - II SP):
1. Julia Dzierżyk SP Gąski
2. Rozalia Piotrowska SP 4 Olecko
3. Weronika Drażba SP 4 Olecko
Bieg na 500m chłopców (klasy I - II SP)
1. Marek Nowakowski SP3 Olecko
2. Kacper Zaręba SP Gąski
3. Bartosz Prusko SP3 Olecko
Bieg na 500m dziewcząt (klasy III - IV SP):
1. Angelika Oleszczuk SP 3 Olecko
2. Julia Czarniecka SP 3 Olecko
3. Kinga Kuklińska SP 3
Bieg na 500m chłopców (klasy III - IV SP):
1. Norbert Szwajca SP Mazury
2. Sebastian Stawicki SP 4 Olecko
3. Dominik Stemplewski SP Sokółki
Bieg na 900m dziewcząt (klasy V - VI SP):
1. Kinga Sojko SP Kowale Oleckie
2. Aleksandra Jaroniec SP 3 Olecko
3. Weronika Sienkiewicz SP Judziki
Bieg na 900m chłopców (klasy V - VI SP):
1. Maciej Nikielec SP 4 Olecko
2. Krystian Kuźba SP Kowale Oleckie
3. Tadeusz Szarnecki SP 1 Olecko
Bieg na 1 milę dziewcząt szkół gimnazjalnych:
1. Agata Korotko Gimnazjum w Judzikach
2. Dominika Dobruch Gimnazjum w Kijewie
3. Angelika Opanowska Gimnazjum nr 2 w Olecku
Bieg na 1 milę chłopców szkól gimnazjalnych:
1. Krystian Kramarewicz Gimnazjum w Kowalach Oleckich
2. Grzegorz Bisztyga Gimnazjum w Kowalach Oleckich
3. Tomasz Barszczewski Gimnazjum w Kijewie