Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018


Sukcesy w roku szkolnym 2016/2017 uczniów gimnazjum
Sukcesy w roku szkolnym 2016/2017 uczniów szkoły podstawowej


Sukcesy w roku szkolnym 2015/2016 uczniów gimnazjum
Sukcesy w roku szkolnym 2015/2016 uczniów szkoły podstawowej


Zespół Szkół w Olecku - kuźnią finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych

    Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych, do których w grudniu 2015 zostali zakwalifikowani uczniowie Zespołu Szkół w Olecku. Ciekawość wszystkich wzrosła z chwilą, gdy na stronie KO w Olsztynie podano komunikat: ,,Informujemy, że listy laureatów i finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych przeprowadzonych w roku szkolnym 2015/2016 będą opublikowane na stronie internetowej realizatora konkursu oraz kuratorium oświaty w następujących terminach:
1) szkoły podstawowe – nie wcześniej niż 14.03.2016 r.,
2) gimnazja – nie wcześniej niż 17.03.2016 r.”.
    Kilka dni opóźnienia, kilka dni czekania… No cóż?!
,,Cierpliwość można nazwać ekspresem ku pokorze”- mówi stare przysłowie... Zatem z wielką pokorą doczekaliśmy się ustalonych przez Przewodniczących Wojewódzkich Komisji Konkursowych list laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016.
W poniedziałek -14 marca - Małgorzata Laszkowska z kl. VI a Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku mogła już odszukać swoje nazwisko na wyżej wymienionej liście. Została podwójną finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych - z języka polskiego (przygotowała p. Anna Klimasara) i matematyki (przygotowała p. Anna Domasik). Kolejna nasza uczennica, która łamie stereotyp, że humaniści nie mają głowy do matematyki.

17.03.2016
Czy siedemnastka i trójka to szczęśliwe liczby?
    W czwartek -17 marca -wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych poznali uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Kolejny wysyp finalistów i laureatów.
    Uczennica kl. III b Gabriela Bagan została laureatką konkursu z geografii (przygotowała p. Jadwiga Zdan), finalistką konkursów: z języka angielskiego (p. Ewa Iwanowska) i matematyki (p. Anna Maria Kawałko).
    Kolejny raz w wykazie laureatów i finalistów znalazł się Szymon Ropel z kl. II b (przygotowała p. Anna Klimasara), który –podobnie jak w ubiegłym roku- otrzymał tytuł finalisty konkursu z języka polskiego.
Zapewne pracowicie spędzone ferie z matematyką będzie sobie dobrze wspominał Błażej Gałkowski z kl. II b (przygotowała p. Anna Maria Kawałko). Tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu matematycznego w kl. II gimnazjum to nie byle co!
    Dzięki swoim umiejętnościom językowym Weronika Karczewska z kl. III b uzyskała tytuł finalistki z konkursu z języka angielskiego (p. Ewa Iwanowska).
    Pęd do wiedzy i pracowitość Cezarego Białowąsa z kl. III a sprawiły, że może się on pochwalić tytułem finalisty z konkursu geograficznego (przygotowała p. Jadwiga Zdan).

    Wymienieni wyżej uczniowie otrzymają zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego podpisane przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Przekazuje się je do szkół i są uroczyście wręczane uczniom w dniu zakończenia roku szkolnego.

I co tu więcej pisać?!
Mała szkoła! Duże możliwości!
Już niedługo sprawdzian po szkole podstawowej i egzaminy gimnazjalne.

    Gabrysia Bagan pewnie będzie kibicować swoim koleżankom i kolegom w dniach egzaminów z języka nowożytnego - czyli angielskiego- i części przyrodniczej… Tytuł laureatki z języka angielskiego uzyskany już w klasie pierwszej gimnazjum gwarantuje jej zwolnienie z części trzeciej egzaminu gimnazjalnego i jest równoznaczny z uzyskaniem z tej części najwyższego wyniku na poziomie podstawowym i rozszerzonym, natomiast tytuł laureatki z geografii- daje jej zwolnienie z części przyrodniczej i 100% na certyfikacie… Zostaje część matematyczna, ale co to dla niej- dwukrotnej finalistki konkursu matematycznego?! Inni gimnazjaliści mogą jej też pozazdrościć gwarantowanych celujących rocznych ocen klasyfikacyjnych z danych zajęć edukacyjnych.

    Gratulujemy serdecznie wszystkim finalistom i laureatom, ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów.

Anna Klimasara


    17 marca 2016 r. na hali OCSiR Ostróda odbył się Finał Drużynowych Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla gimnazjalistów. Na tej imprezie nasza drużyna w składzie Dominika Miezianko i Joanna Łuszczyńska zdobyła drugie miejsce. Opiekunem i trenerem dziewcząt jest pani Marzena Jasińska. Gratulujemy i życzymy za rok mistrzostwa województwa.


Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016

17 grudnia 2015 roku Kuratorium Oświaty w Olsztynie zamieściło na stronie internetowej realizatora konkursu: www.uwm.edu.pl/studium w zakładce konkursy i olimpiady oraz na stronie www.ko.olsztyn.pl  ustalone przez Przewodniczących Komisji Konkursowych listy uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych.

Cieszy nas niezmiernie fakt, że znalazły się na nich nazwiska uczniów Zespołu Szkół w Olecku, którzy pomyślnie przeszli weryfikację i będą reprezentować obie szkoły - tj. podstawówkę i gimnazjum - na eliminacjach wojewódzkich.

 Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego 

Imię i nazwisko ucznia

przedmiot

Nauczyciel przygotowujący

Małgorzata Patrycja Laszkowska

matematyka

Anna Domasik

Małgorzata Patrycja Laszkowska

język polski

Anna Klimasara

 Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego

Imię i nazwisko ucznia

przedmiot

Nauczyciel przygotowujący

Gabriela Bagan

język angielski

Ewa Iwanowska

Gabriela Bagan

matematyka

Anna Maria Kawałko

Gebriela Bagan

geografia Jadwiga Zdan

Cezary Białowąs

geografia Jadwiga Zdan

Weronika Karczewska

język angielski

Ewa Iwanowska

Weronika Karczewska

język polski

Emilia Piliszek

Błażej Gałkowski

matematyka

Anna Maria Kawałko

Szymon Ropel

język polski

Anna Klimasara

Jako pierwsi zmagania z arkuszami konkursowymi z języka polskiego rozpoczną w Ełku już 13 lutego 2016r. Gosia i Szymon. Mamy nadzieję, że ta sobotnia trzynastka przyniesie im szczęście. W następnym tygodniu wysilać umysły będą pozostali…

Laureatom eliminacji szkolnych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                            Anna Klimasara


Dialog podstawą sukcesu

    Nie od dziś wiadomo, że w trudnych chwilach najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa. A jeśli do tego jest to rozmowa z ważną osobistością, to jest to rozwiązanie doskonałe. Przekonał się o tym jeden z naszych uczniów, Jakub Mackun z klasy V b, który 6 listopada 2015 r. wyrecytował sobie III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Tere – Fere Wandy Chotomskiej” właśnie rozmową, a dokładniej „Rozmową z panem Mickiewiczem”.
    Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego reprezentowały również uczennice klas: Va – Karolina Kopycka oraz Vb - Amelia Ropel i Anna Jankowska. Dziewczęta, podobnie jak Jakub, z zaangażowaniem przygotowywały się do konkursu. Zwycięzcami nie mogą jednak zostać wszyscy. Niemniej wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy udziału w etapie powiatowym, a także chęci i odwagi.
    Wszystkich zainteresowanych natomiast zapraszamy już 13 listopada 2015 r. do sali Teatru AGT na godz. 11.00, gdzie odbędzie się finałowy występ laureatów, wręczenie dyplomów i wyróżnień.

Mariola Zdancewicz


Stypendia Burmistrza Olecka
za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2014-2015

    12 października 2015r. o godz. 17.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta gala wręczenia Stypendiów Burmistrza Olecka dla uczniów szkół z naszego regionu. Nie zabrakło wśród nich uczniów z naszej placówki. Stypendystów uhonorowano w następujących kategoriach:
NAUKA
Amelia Obrębowska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – IV miejsce
Emilia Czajewska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – IV miejsce
SPORT
Błażej Gałkowski - II miejsce w konkurencjach na 50 m po powierzchni i 100 m pod wodą, III miejsce na 100 m po powierzchni i 50 m pod wodą, V miejsce na 50 m pod wodą, 50 m Bi Fins, 100 m pod wodą i VI miejsce na 100 m po powierzchni
Wiktoria Kasprzak – VI miejsce na 200 m Bi Fins na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach
Jakub Skowroński – I miejsce w kategorii młodzik młodszy + 40 kg na Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

E.P.


6 startów – 6 medali

    W miniony weekend w dniach 26-27 września w Toruniu odbyła się IV runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W zawodach wzięło udział 155 zawodników z 10 klubów. Nie zabrakło na nich również Błażeja Gałkowskiego ucznia drugiej klasy Gimnazjum nr 1. Zdobył on komplet medali w konkurencjach indywidualnych :
- 2 x srebro w konkurencji 100pp i 50 pw kat. C;
- 2 x brąz w konkurencji 200pp i 100bf kat C.
    Do tego dołożył złoto w sztafecie klubowej 4x100pp oraz brązowy medal w rozgrywanej przy okazji tej imprezy sztafecie 5x50bf Pucharze Waterworld. Ciężka wakacyjna praca przyniosła efekty, poprawił wszystkie swoje rekordy życiowe.
    Przed Błażejem jeszcze dwa starty w tym roku Puchar Europy juniorów gr. D i C w Opolu oraz finał Klubowego Pucharu Polski w Jastrzębiu Zdroju. Czy uda mu się utrzymać obecną formę i dorzucić do worka medali kolejne? Zobaczymy.

C:\Users\Joanna\Downloads\12019753_1028217953896515_5817574661217392566_n.jpg

W sobotę (05.09.2015 r.) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym w kategoriach: kadet, junior. Uczennica Gimnazjum nr 1 w Olecku – Joanna Łuszczyńska jak i zawodniczka MLKS Czarni Olecko zajęła I miejsce w turnieju w kategorii kadet. Zakwalifikowała się na Ogólnopolski Turniej Grand Prix Polski Kadetów 2-4.10.2015 r. w  Krakowie.

Sukcesy w roku szkolnym 2014/2015 uczniów gimnazjum
Sukcesy w roku szkolnym 2014/2015 uczniów szkoły podstawowej


Najlepszy z najlepszych

    Filip Krawczyk, uczeń kl. III a zdobył tytuł "mistrza zadań tekstowych" w Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. III w Szkole Podstawowej w Wieliczkach. 2 czerwca 2015 r., cztery najzdolniejsze głowy matematyczne z klas trzecich naszej szkoły wzięły udział w XII edycji konkursu. Uczniowie musieli rozwiązać siedem zadań tekstowych złożonych, a po wytężonej pracy umysłowej zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek. Filipa do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Koncewicz.
   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.S


Sukces „Biedroneczek”

    Zespół „Biedroneczki” już po raz trzeci z rzędu w Konkursie Piosenki Ekologicznej „Czysty Powiat” w Kętrzynie, zdobył I miejsce! Miało to miejsce 23 maja 2015 r. Dziewczęta wystąpiły z utworem zatytułowanym „Do słońca leć”. Skład zespołu: Aleksandra Chodnicka, Hanna Malwina Dziokan, Magdalena Milewska, Julia Butkiewicz, Maja Chmielewska, Julia Korąkiewicz, Julia Szlaszyńska, Martyna Toczyńska, Milena Zaręba. Opiekun zespołu – Aneta Skrzypiec.
    Dziewczyny, przyjmijcie wyrazy uznania. Życzymy Wam powodzenia w następnych konkursach.

A.S


Mistrz i wicemistrz ortografii kl. III

    21 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny kl. III „Lubię ortografię”. Naszą Szkołę reprezentowali Filip Krawczyk z kl. III a i Miłosz Skrzypiec, III b. Okazało się, że najlepsi z ortografii chodzą do naszej podstawówki! I miejsce zdobył Miłosz Skrzypiec, zaś II miejsce Filip Krawczyk. Chłopcy zmagali się z długim i trudnym dyktandem, rebusami, zagadkami i krzyżówką ortograficzną. Sami przyznali, że niektóre zadania wymagały większego zastanowienia się. Do konkursu przygotowywały wychowawczynie: Elżbieta Koncewicz i Aneta Skrzypiec. Winszujemy !
 


    1 maja 2015 r. zespół "Biedroneczki" wziął udział w XIX Finale Konkursu Piosenki "Gratka Dla Nastolatka" zakończonym sukcesem. Dziewczęta zdobyły I miejsce! Konkurencja z każdym rokiem jest coraz większa, co dodatkowo motywowało zespół do pracy. Gratulujemy i życzymy sukcesów. Skład zespołu: Aleksandra Chodnicka, Hanna Malwina Dziokan, Magdalena Milewska, Julia Butkiewicz, Maja Chmielewska, Julia Korąkiewicz, Julia Szlaszyńska, Martyna Toczyńska, Milena Zaręba. Opiekun - Aneta Skrzypiec


Joanna Łuszczyńska i Dominika Miezianko z Gimnazjum nr 1 w Olecku wywalczyły brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

    14 kwietnia 2015r. w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów dziewcząt i 12 drużyn chłopców.
    Reprezentantki Gimnazjum nr 1 z Olecka wygrały wszystkie pojedynki grupowe. Pokonały po 3:0 Gimnazjum nr 2 w Olsztynie, Gimnazjum nr 4 w Kętrzynie, Gimnazjum w Milejewie i Gimnazjum w Mikołajkach.
    Niestety, w kolejnym meczu decydującym o wejściu do finału Joanna Łuszczyńska i Dominika Miezianko przegrały 0:3 z Gimnazjum nr 1 w Działdowie i pozostała im walka o 3. miejsce.
    Olecczanki zmierzyły się w nim z drużyną z Gimnazjum nr 4 w Kętrzynie. Górą były reprezentantki Gimnazjum nr 1 w Olecku, które wygrały 3:0 i tym samym wywalczyły brązowy medal.
    W finale Gimnazjum nr 2 z Lidzbarka Warmińskiego pokonało 3:1 Gimnazjum nr 1 z Działdowa. Trenerką zawodniczek z Olecka jest nauczycielka wychowania fizycznego Marzena Jasińska.


 Congratulations!

    14 marca 2015r. odbył się konkurs pt. „Test Your Knowledge: English Countries Edition” w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku organizowany przez uczniów LO nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ełku, na którym nasi reprezentanci – Marcel Makal i Gabriela Bagan zajęli odpowiednio 2 i 1 miejsce w kategorii klas II gimnazjum. Za obszerną wiedzę o krajach anglojęzycznych zostali nagrodzeni oklaskami, dyplomem i wspaniałymi nagrodami. Jak to mówią „Nauka nie poszła w las!”. Jak na młody wiek organizatorów konkurs wypadł świetnie. „Ten konkurs był rewelacyjny!” – mówi Marcel. Oczywiście nie możemy zapomnieć o p. Ewie Iwanowskiej, która przygotowała zwycięzców do konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marcel Makal z kl. Ib
 


V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

    W poniedziałek 9 marca 2015r. odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, polegający na rozwiązywaniu testów konkursowych w macierzystych szkołach uczestników. Zmagania konkursowe polegały na udzieleniu odpowiedzi z zakresu historii, kultury, tradycji i położenia geograficznego Wysp Brytyjskich.
    W tym roku do rywalizacji przystąpiło 135 uczniów reprezentujących 10 szkół z Ełku, Grajewa i Olecka. Do etapu finałowego zakwalifikowali się ci, którzy uzyskali co najmniej 75 % punktów. Spośród uczniów naszej szkoły taki wynik osiągnęli : Gabriela Bagan (96%) oraz Marcel Makal (76%) i reprezentowali nas podczas finału, który odbył się 20 marca 2015r. w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku .
    Warto nadmienić, iż uczniowie rywalizowali z reprezentantami innych placówek oświatowych, którzy uczęszczają do szkół średnich. Tym bardziej miło nam ogłosić, iż uczennica naszej szkoły Gabriela Bagan otrzymała I miejsce wraz z innymi 3 osobami.
Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów i życzymy kolejnych wysoko notowanych miejsc na konkursach.

Ewa Iwanowska
 


Oficjalne wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

    Po feriach zimowych odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursów przedmiotowych z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, w których brali udział nasi uczniowie. Wyniki ich były nam znane już na początku marca, ale oficjalnie zamieszczono je na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie niedawno.
    Na ustalonych przez Przewodniczących Wojewódzkich Przedmiotowych Komisji Konkursowych listach laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych (wg stanu na 19 marca 2015 r.) organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015 znaleźli się:

  • Izabela Poświata – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (nauczycielka przygotowująca-Anna Klimasara),
  • Szymon Ropel – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (nauczycielka przygotowująca-Anna Klimasara),
  • Gabriela Bagan -finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego (nauczycielka przygotowująca- Ewa Iwanowska).

    Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty, otrzymują zaświadczenia podpisane przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, które przekazuje się do szkół. Są one wpisane do rejestru wydanych zaświadczeń, który prowadzi Kurator Oświaty.
    Należy tu wspomnieć, że wymienieni wyżej uczniowie godnie reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale też gminę Olecko i powiat olecki, ponieważ z całego naszego rejonu do eliminacji wojewódzkich konkursów przedmiotowych zakwalifikowało się niewielu uczniów.

    Serdeczne podziękowania i gratulacje uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Anna Klimasara

 

Nauka nie poszła w las…
WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

    Czworo uczniów klas VI - Emilia Czajewska, Amelia Obrębowska, Jakub Skowroński oraz Kacper Murawski zmagało się w wojewódzkich etapach najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.
    Uczniowie włożyli wiele wysiłku i energii w przygotowania. Nie tylko uczestniczyli w zajęciach, ale także w czasie minionych wakacji i ferii nie rozstawali się z książkami. Wytrwale zgłębiali tajniki przedmiotów i rozwijali swoje zdolności oraz zainteresowania.
    Największe laury zebrały Emilia Czajewska i Amelia Obrębowska, które zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczennice przygotowywała pani Emilia Piliszek.
    Warte podkreślenia jest to, że są to jedyne uczennice z powiatu oleckiego, które zdobyły tytuł laureata w konkursie z języka polskiego w kategorii szkół podstawowych.
    Jednak to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ szkoła może poszczycić się także finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, którymi zostali: w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki - Emilia Czajewska i Jakub Skowroński. Uczniów przygotowywały panie Anna Domasik i Małgorzata Grzyb. Ponadto Jakub Skowroński otrzymał również tytuł finalisty w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Opiekunem jego była pani Emilia Piliszek.
   Kolejnym finalistą został Kacper Murawski, który zmagał się z przeszłością w Konkursie Przedmiotowym z Historii. Chłopca do konkursu przygotowały panie Anna Karolina Szyłkiewicz oraz Katarzyna Laszkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 


 

    2 grudnia 2014 r. laureaci Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykarnia” odebrali nagrody. Uczeń klasy III b – Miłosz Skrzypiec zdobył w swojej kategorii wiekowej II miejsce, zaś Pola Stadnicka uczennica klasy V, wyróżnienie. Wręczenie nagród miało miejsce w kameralnej sali AGT w Olecku. Organizatorzy zadbali o nastrój, w którym publiczność za sprawą recytujących „delektowała się” pięknem poezji Danuty Wawiłow.
    Gratulujemy nagrodzonym i życzymy „poplątania języka” w następnych konkursach!

AS

więcej zdjęć


    W dniu 19 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Judzikach odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Jesień w poezji ”. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły: Piotr Banach – ucz. kl. III b, którego przygotowywała nauczycielka Joanna Ciechanowicz i Antonina Dębska – ucz. kl. II b przygotowywana przez wychowawczynię Weronikę Gaworską. Piotrek w tym konkursie zajął III miejsce.

JC
 


SUKCESY SOLISTÓW

    11 listopada 2014 r. podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w ROK „Mazury Garbate” w Olecku zostały wręczone laureatom Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej nagrody – statuetki. W kategorii przedszkoli nagrody odebrały : Andżelika Leszczyńska – I miejsce oraz Wiktoria Duchnowska – II miejsce. W kategorii klas I – III Aleksandra Chodnicka – II miejsce i Michalina Kalinowska – III miejsce. Wyróżnienie otrzymał również Eryk Czaplejewicz, uczeń klasy IV a.

Gratulujemy!


    W Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Trójboju Lekkoatletycznym, które odbyły się w dniu 16 VI 2014 w Lubawie, uczeń klasy czwartej naszej szkoły - Kornel Onufrienko zdobył dwa medale: złoto zdobył w rzucie piłeczką palantową oraz brąz w skoku w dal. Gratulujemy.

 


Congratulations :)

    23 maja 2014 roku Gabriela Bagan z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku oraz Marcel Makal ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej, który po raz drugi odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku. Celem nadrzędnym tegoż konkursu było rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji krajów, których języka się uczą oraz szerzenie zainteresowania nauką języka obcego.
    Nasi reprezentanci przygotowywali się rzetelnie do udziału w recytatorskich zmaganiach przez kilkanaście dni i z dumą udali się na konkurs. Na miejscu okazało się, że liczba osób biorących w nim udział była duża. Z pewnością potęgowało to stres u wszystkich partycypantów, jednakże nie miało większego wpływu na świetną atmosferę panującą wśród uczestników.
    Miło nam zakomunikować, że gimnazjalistka Gabriela Bagan z kl. I B w dalszym ciągu nas rozpieszcza kolejnymi sukcesami, bowiem w kategorii gimnazjum zajęła I miejsce. GG, czyli gratulujemy Gabrysi i życzymy jej kolejnych sukcesów, oczywiście dalej pod czujnym okiem p. Ewy Iwanowskiej.

Anna Klimasara
 

 

„ZŁOTE BIEDRONECZKI”

    17 maja 2014 r. zespół „Biedroneczki”, którym opiekuje się pani Aneta Skrzypiec, wziął udział w XI Konkursie Piosenki Ekologicznej „Czysty Powiat” w Kętrzynie. Młodzi artyści zaprezentowali się w utworze pt. „Piosenka ekologiczna”. Występowaliśmy na scenie jako pierwsi, podczas naszego występu padał deszcz, mimo to, nasz utwór został zapamiętany. Zdobyliśmy po raz drugi I miejsce! W nagrodę otrzymaliśmy monitor oraz słodycze i gry planszowe dla każdego dziecka z zespołu. W oczekiwaniu na werdykt jury, braliśmy udział w wielu konkursach: przyrodniczych, sprawnościowych, plastycznych, a także wybraliśmy się na lody! Do domu wróciliśmy ok. godz. 19.00. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyprawy. Dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków i pomoc w przygotowaniach do konkursu.

BIEDRONECZKI

Skład zwycięskiego zespołu:
Julia Butkiewicz, Maja Chmielewska, Aleksandra Chodnicka, Eryk Czaplejewicz, Hanna Malwina Dziokan, Magdalena Milewska, Rozalia Piotrowska, Julia Szlaszyńska, Julia Truszczyńska.
 

Zwycięzcy Konkursu Piosenki „Gratka dla Nastolatka”

    1 maja 2014 r. w sali widowiskowej ROK „Mazury Garbate” w Olecku odbył się już po raz XVIII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gratka dla Nastolatka”. Naszą szkołę reprezentowali: zespół „Biedroneczki”, Rozalia Piotrowska, Kacper Przyborowski i Agnieszka Łazarska. Miło nam poinformować, że zespół „Biedroneczki” w kategorii klas I – IV prowadzony przez panią Anetę Skrzypiec zdobył II miejsce. Agnieszka Łazarska w kategorii klas III gimnazjum również zajęła II miejsce! Przed nami konkurs piosenki ekologicznej, trzymajcie kciuki!

Zespół „Biedroneczki”


Wicemistrz ortografii

    29 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku odbył się jubileuszowy – X Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas drugich. Nie mogło więc zabraknąć tortu i jak zawsze pysznych, słodkich przekąsek. Degustacją nasi uczniowie zajęli się oczywiście po trudnych zmaganiach z ortografią. Test konkursowy to nie tylko dyktando, to również krzyżówki, rebusy, łamigłówki, zagadki, a także praca ze słownikiem ortograficznym. Cieszymy się bardzo z II miejsca ucznia klasy II b – Miłosza Skrzypca, który wykazał się znajomością oraz umiejętnością stosowania zasad ortograficznych w praktyce. Naszą szkołę reprezentowały również uczennice z II klasy: Magdalena Milewska i Julia Szlaszyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A.S


KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W EŁKU

    Dnia 26.04.2014 r. uczennice naszej szkoły Katarzyna Wójtowicz oraz Gabriela Bagan wzięły udział w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Dziewczyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi rodów królewskich, historii, geografii, architektury oraz ustroju politycznego Królestwa Zjednoczonego. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników w wieku gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym oraz kilkoro maturzystów.
    Nasze uczennice zajęły kolejno miejsca:
II miejsce- Katarzyna Wójtowicz
III miejsce- Gabriela Bagan

    Cieszymy się bardzo z osiągnięć naszych uczennic i serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję , że dziewczyny będą odnosiły dalsze sukcesy w dziedzinie języka angielskiego.

E. Iwanowska


Otwarte Mistrzostwa Pływackie Dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych EGO w Olecku

    W Otwartych Mistrzostwach Pływackich Dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych EGO brały udział zawodnicy i zawodniczki z Ełku, Gołdapi, Olecka, Pisza i Giżycka. Zawody odbyły się na pływalni Lega w Olecku. W kategorii klas II - III gimnazjum dziewcząt na dystansie 50 m w pierwszej trójce uplasowały się dwie uczennice z naszego gimnazjum - I miejsce Wiktoria Kasprzak, III miejsce Marcela Wojciechowska. Te same zawodniczki poprawiły swój wynik w kategorii OPEN płetwy dziewczęta na dystansie 100 m - I miejsce zajęła Wiktoria Kasprzak, a II miejsce przypadło tym razem Marceli Wojciechowskiej.


Mistrzostwo gminy Olecko w szachach

    W Drużynowych Mistrzostwach Szkół Gminy Olecko w szachach pierwsza miejsce wywalczyła drużyna naszego gimnazjum w składzie: Konrad Konewsko, Łukasz Bartnicki, Patryk Kłeczek, Wiktoria Kasprzak, rezerwowi - Piotr Kopycki i Juliusz Stramowski.


Srebro dla tenisistek stołowych z Olecka

    W piątek (4 kwietnia) w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku w składzie Joanna Łuszczyńska i Dominika Miezianko wywalczyła drugie miejsce.


Za sukcesy Cię kochamy! Katarzyno, zostań z nami…

    Szkoda, że to niemożliwe. Czas płynie nieubłaganie, a Katarzyna Wójtowicz jest w klasie trzeciej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Ma już na swym koncie kilka tytułów finalistki i laureatki uzyskanych w różnych konkursach przedmiotowych, a teraz doszedł jeszcze jeden. Kasia została finalistką wojewódzkiego konkursu biologicznego. Kolejny raz udowodniła, że jest wszechstronnie uzdolniona: nie tylko świetnie rozwiązuje zadania matematyczne, zna tajniki języka polskiego i angielskiego, ale i potrafi przyswoić - trudne do ogarnięcia dla zwykłego zjadacza chleba - treści biologiczne…
    Należy wspomnieć, że w tym roku szkolnym Katarzyna Wójtowicz zakwalifikowała się do 4 wojewódzkich konkursów przedmiotowych (oprócz biologii- język angielski, język polski, matematyka). W takim przypadku pogodzenie nauki z przedmiotów ścisłych i humanistycznych to nie lada sztuka! Przewodniczką Kasi po zawiłych labiryntach różnych dziedzin biologii była p. Dorota Witkowska. Obu im gratulujemy sukcesu.

Anna Klimasara
 


Stuprocentowi…Celujący uczniowie Gimnazjum nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

    Znamy już wyniki większości kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Mamy powody do radości i dumy. Nasi uczniowie w eliminacjach wojewódzkich osiągnęli ponad 75% punktów możliwych do zdobycia i stali się laureatami.
    Katarzyna Wojtowicz z kl. III b uzyskała dwukrotnie tytuł laureatki, startując w konkursach z języka angielskiego (nauczycielka-Ewa Iwanowska) i języka polskiego (nauczycielka- Agnieszka Anna Kopycka) oraz finalistki konkursu matematycznego (nauczyciele-Małgorzata Grzyb, Tomasz Wiśniewski). Razem z Kasią czekamy też na wyniki konkursu biologicznego (nauczycielka - Dorota Witkowska), które ukażą się w terminie najbliższych 2 tygodni.
    Na liście laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego znalazła się kolejna trzecioklasistka- Marcela Wojciechowska (nauczycielka-Anna Klimasara).
    Tytuł laureatki z języka angielskiego oprócz Kasi otrzymała również Gabriela Bagan. Jest czego zazdrościć, bo już w kl. I ma z głowy egzamin gimnazjalny z języka nowożytnego!
    Do grona tegorocznych laureatów dołączył uczeń kl. III b Piotr Marcin Kopycki, osiągając wysoki wynik w konkursie historycznym.
A teraz najważniejsze!
    Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych ( Dz. U. z 2007 r., Nr 83, poz. 562, § 20 ust. 7, § 39 ust. 1 i 2 z późniejszymi zmianami) laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim w szkole podstawowej i gimnazjum otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną ocenę klasyfikacyjną. Są zwolnieni odpowiednio ze sprawdzianu po szkole podstawowej lub odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, uzyskując tym samym najwyższy wynik, czyli 100%.
Mało tego!
    Laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani są do wybranego gimnazjum / wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjętych w statucie szkoły zgodnie z § 5 ust.6, § 8 ust. 8 rozporządzenia MENiS z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 Nr 26 poz. 232 z późniejszymi zmianami).
Jest o co powalczyć!
    Cieszymy się niezmiernie z wysokich wyników osiąganych w konkursach przedmiotowych przez naszych uczniów. Wszystkim im gratulujemy sukcesu!

Anna Klimasara
 


Dawid i Marcel finalistami konkursów przedmiotowych

    Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych w naszym województwie.
    W tym roku szkolnym wielki sukces odniósł uczeń klasy VIb - Marcel Makal, który w konkursie historycznym został finalistą. Do konkursu pomagała mu się przygotować p. Anna Karolina Szyłkiewicz.
    Dużym sukcesem może pochwalić się również uczeń klasy VIa – Dawid Kułakowski, który został finalistą konkursu matematycznego. Do konkursu przygotowywała go p. Anna Domasik.
    Obaj uczniowie w listopadzie 2013 r. pomyślnie napisali test konkursowe etapu rejonowego i zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich. W lutym wraz z najlepszymi uczniami z województwa zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Znaleźli się na liście finalistów. Jednak sukces nie przyszedł sam. To osiągnięcie to wynik ogromnej pracowitości i talentu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 


POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „Champs of English”

    21.02.2014 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Champs of English” przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu oleckiego.
    Konkursowe zmagania przebiegały dwuetapowo. Do I etapu przystąpiło 16 gimnazjalistów. Spośród nich do II etapu zakwalifikowano pięciu, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Z uwagi na specyfikę przedmiotu ta część konkursu odbyła się w pracowni języka angielskiego.
    Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, toteż wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników przez komisję konkursową. Okazało się, że dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice naszego gimnazjum: Gabriela Bagan z kl. I B oraz Katarzyna Wójtowicz z kl. III B.
    Dziewczęta do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego p. Ewa Iwanowska. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Anna Klimasara

 


Gratulujemy uczennicy klasy III b Weronice Drażbie, której praca została nagrodzona i zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Zapobiegamy pożarom”


Powiatowy Konkurs Recytatorski
„Słówka i słufka” Juliana Tuwima

    W dniach 17-18 października 2013 r. odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słówka i Słufka” Juliana Tuwima, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Olecka i powiatu oleckiego. Zorganizowały go Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz olecka filia Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie. Celem konkursu było upamiętnienie Roku Juliana Tuwima, propagowanie piękna poezji i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,  a także doskonalenie umiejętności  recytatorskich.
    W dwudniowych zmaganiach recytatorskich wzięło udział około 70 uczestników. Znaleźli się wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku, którzy w ciekawy sposób zaprezentowali wiersze i mieli zaszczyt wystąpić 22.10.2013 r. w finale konkursu w Teatrze AGT.
    Konkursowe jury w składzie: Zofia Szczubełek – przewodnicząca, Krystyna Karczewska, Roman Karsztun, Marek Borawski, Agnieszka Makarewicz – doceniło recytację naszych uczennic. W kategorii I (kl.0-III) wyróżnienie otrzymała Izabela Kalinowska z kl. II (n- ciel Katarzyna Fiećko). W kategorii II (kl.IV-VI) czwartoklasistka Pola Stadnicka (n- ciel Anna Klimasara) zajęła II miejsce, a Emilia Czajewska z kl.V (n- ciel Emilia Pliszek) uzyskała wyróżnienie.
    Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów.

Anna Klimasara


Dziewczyna na wagę złota…
Kumite Mistrz – Małgosia Krajewska

Małgosia Krajewska to dziewczyna, o której na pewno jeszcze nieraz usłyszymy, ponieważ odnosi coraz więcej sukcesów w różnych turniejach karate kyokushin. To właśnie dlatego została powołana do składu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin.

Z całego serca gratulujemy, a życząc nowych sukcesów sportowych, przypominamy wcześniejsze osiągnięcia naszej reprezentantki:

·        I miejsce w Kumite Młodziczek powyżej 50 kg w II Turnieju Karate Kyokushinkai o Puchar Miasta Ciechanów -10.11.2012r.

·        III miejsce w konkurencji Kumie Młodziczek w XIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa – 16.12.2012r.

·        II miejsce w Kumite Młodziczek do 55 kg w VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushinkai IKO - Ostrów Mazowiecka -26.05.2013r.

·        I miejsce w Kumite Młodziczek powyżej 50 kg w Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin – Ostrów Mazowiecka-16.03.2013r.

·        III miejsce w Kumite Młodziczek w III Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup-Józefów - 6.04.2013r.

·        II miejsce w konkurencji Kumite Młodziczek w XIV Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa-9.11.2013r.

Anna Klimasara


Zweryfikowani…zakwalifikowani!

    Z wielką przyjemnością przyjęliśmy informacje, że uczniowie naszej szkoły, tj. Zespołu Szkół w Olecku, którzy wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursów przedmiotowych  i zdobyli wymagane 75% wszystkich punktów możliwych do zdobycia, przeszli weryfikacje wojewódzkich przedmiotowych komisji konkursowych i zostali zakwalifikowani do eliminacji wojewódzkich.

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

Imię i nazwisko ucznia/uczennicy

Przedmiot

Nauczyciel przygotowujący

Marcel Makal –kl.VI B

historia

Anna Karolina Szyłkiewicz

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

Katarzyna Wojtowicz – kl. III B

język polski

Agnieszka Anna Kopycka

język angielski

Ewa Iwanowska

matematyka

Tomasz Wiśniewski

Marcela Wojciechowska – kl. III A

język polski

Anna Klimasara

Piotr Kopycki – kl. III B

historia

Jadwiga Zdan

Gabriela Bagan –kl. I B

język angielski

Ewa Iwanowska

     Celem konkursów przedmiotowych jest rozwijanie zainteresowań i motywowanie uczniów do uczenia się oraz wspieranie uzdolnień uczniów. Zakres materiału konkursowego obejmuje podstawę programową kształcenia ogólnego z danego przedmiotu na określonym etapie kształcenia. Konkursy organizowane są dla: a) uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, b) uczniów gimnazjów.

    Do udziału w etapie wojewódzkim danego konkursu przedmiotowego może zostać zakwalifikowany uczeń , który zdobył wymaganą liczbę punktów na etapie szkolnym i jego praca została pozytywnie zweryfikowana przez Przedmiotową Komisję Konkursową. Listę rankingową uczniów  zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego ustala Przewodniczący Przedmiotowej Komisji Konkursowej, z zastrzeżeniem, że nie może ona zawierać więcej niż 180 osób. Eliminacje wojewódzkie odbędą się już w lutym.

     Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału konkursów i życzymy powodzenia.

Anna Klimasara


Agnieszka Łazarska i wyśpiewane…III miejsce

    Cyklicznie od dziewięciu lat odbywa się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tegorocznej jego edycji w ciągu dwóch dni (5-6 listopada 2013r.) wystąpiło aż 57 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Rzepecka (przewodnicząca), Jadwiga Malinowska i Radosław Skrodzki miała więc ręce pełne roboty. Oceniając wykonawców, jury brało pod uwagę dobór repertuaru, poziom wykonania utworu oraz ogólny wyraz artystyczny występu.
    W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpiła nasza trzecioklasistka - Agnieszka Łazarska. Zaśpiewała utwór pt. „Niepodległa niepokorna”. Zdobyła nim serca komisji konkursowej i III miejsce - uhonorowane pamiątkową statuetką. Odebrała ją podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 11 listopada 2013r.w sali kinowej Regionalnego Ośrodka Kultury ,,Mazury Garbate” w Olecku.

Anna Klimasara
 


Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013 uczniów gimnazjum
Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013 uczniów szkoły podstawowej


W marcu zwycięzców jak w garncu, czyli sukcesy uczniów Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

    Nasza szkoła zyskała w tym roku szkolnym kolejne powody do dumy. Z wielką przyjemnością informujemy, że drugoklasistka Katarzyna Wojtowicz przeszła gęste sito konkursowych weryfikacji, zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, a następnie uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Piękny mariaż wszechstronnej wiedzy humanistycznej z talentem z zakresu przedmiotów ścisłych. A niektórzy twierdzą, że humaniści nie umieją liczyć, a matematycy pisać…Do finału Kasię zaprowadziły: pracowitość, nieprzeciętne zdolności oraz dwie nauczycielki: matematyczka Anna Maria Kawałko oraz polonistka Agnieszka Anna Kopycka.
    Mistrzynią ortografii w I Zamkowym Konkursie Ortograficznym dla Gimnazjalistów „Mistrz Ortografii” zorganizowanym 14 marca 2013 roku przez Zespół Szkół Technicznych w Olecku została uczennica kl. IIa Marcela Wojciechowska. Rozwiązanie 10 zadań ortograficznych i napisanie dyktanda najeżonego trudnościami ortograficznymi to dla niej pestka. Znajomością zasad ortograficznych powaliła na łopatki innych uczestników tego powiatowego konkursu. Historia o braciach, którzy uczyli się w ZST, przyniosła jej pierwsze miejsce. Marcela zmagała się z ortografią za sprawą nauczycielki języka polskiego Anny Klimasary.
    W glorii chwały z odbywających się 16 marca 2013 roku w Ostrowi Mazowieckiej Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin powróciła uczennica kl. IIb Małgorzata Krajewska, która została Mistrzynią Polski Wschodniej w kategorii kumite młodziczek powyżej 50 kg. Należy podkreślić fakt, że w mistrzostwach rywalizowało 230 zawodników z 32 klubów z województw makroregionu wschodniego. Olecko reprezentowała dwunastoosobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.
    Sukces osiągnęła również Kinga Anna Tez, zajmując II miejsce w powiatowych eliminacjach XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się w środę 27 marca 2013 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Olecku. Możemy więc szczycić się posiadaniem ekspertki od spraw pożarniczych! Nowe zainteresowania Kinga zawdzięcza nauczycielowi edukacji dla bezpieczeństwa Krzysztofowi Krajewskiemu.
    W konkursach różnego rodzaju może wziąć udział każdy uczeń, jednak do ścisłej czołówki kwalifikują się najlepsi. By osiągnąć sukces, trzeba połączyć pasję z pracowitością oraz ogromnym zaangażowaniem uczniów, nauczycieli, jak również rodziców.
Składamy gratulacje zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Anna Klimasara


Historia to moja pasja... – rozmowa z Cezarym Białowąsem - finalistą Konkursu Historycznego, organizowanego przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty

    Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszego ucznia - Cezarego Białowąsa z klasy VIa, który w tym roku znalazł się w zaszczytnym gronie finalistów Konkursu Historycznego, organizowanego przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest to duże wyróżnienie dla ucznia, szkoły i nauczyciela przygotowującego. Czarek jako jedyny ze wszystkich szkół z całego powiatu oleckiego zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i został finalistą. Gratulujemy sukcesów i ogromnej wiedzy, jaką musiał wykazać się w czasie poszczególnych etapów konkursu.
Zapytaliśmy Czarka, w jaki sposób przygotowywał się do konkursu.
- Dlaczego wybrałeś historię?
- Wybrałem historię, ponieważ interesuję się dziejami Polski i świata.
- Jak długo przygotowywałeś się do konkursu?
- Do etapu szkolnego przygotowywałem się pół roku, a do etapu wojewódzkiego 3 miesiące. Dziennie nauce do konkursu poświęcałem od jednej do kilku godzin. Dużo pracowałem w domu, czytałem wiele książek o tematyce historycznej. Uczyłem się z kilku różnych podręczników, rozwiązywałem zadania, wykonywałem ćwiczenia z tekstami źródłowymi, uzupełniałem karty pracy. Nad wszystkim czuwała pani Karolina Szyłkiewicz, z którą spotykałem się raz w tygodniu, a przed finałem wojewódzkim nawet kilkakrotnie.
- Czy łatwo jest zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego?
- Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego wymagało dużo ciężkiej pracy, a sam konkurs etapu szkolnego sprawił mi trochę trudności.
- Czy zachęciłbyś innych do wzięcia udziały w konkursie przedmiotowym?
- Tak, zachęciłbym, ponieważ można rozwijać swoje zainteresowania. Uważam, że nawet, gdy nie powiedzie się, pogłębiamy swoją wiedzę i zdobywamy wiadomości, które przydadzą się w kolejnych latach nauki.
- Dziękuję za rozmowę.

K. Sz.


Brązowy medal oleckich pingpongistek w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego
 Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Ostródzie

    W piątek 22.03.2013r. w hali CSiR w Ostródzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Wzięła w nich udział reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W skład drużyny weszły uczennice kl. V, które są jednocześnie zawodniczkami Klubu MLKS „Czarni Olecko”, tj.: Joanna Łuszczyńska, Emilia Naruszewicz, Dominika Miedzianko. Znalazły się one w gronie najlepszych 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego mistrzostw. Oleckie tenisistki rozegrały pierwszy mecz z drużyną SP Gronowo Górne i wygrały go 3:0. Pokonały również dziewczęta ze SP Olszewo 3: 1 oraz drużynę SP Frączki 3: 0, weszły do półfinału i zacięcie walczyły z tenisistkami z SP1 Mrągowo. W pierwszych grach pojedynczych zremisowały 1: 1, natomiast zwyciężyły w deblu 2:1. W następnym starciu mrągowianki wygrały mecz z drużyną SP4 Olecko 3: 2, jednak dziewczęta w dalszym ciągu miały szansę na medal w pojedynku z drużyną SP Olszewo. Zmobilizowały się i wygrały go 3:1. Ostatecznie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku, której trenerką i opiekunem jest Marzena Jasińska, zdobyła w mistrzostwach brązowy medal. Ostateczna klasyfikacja w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w Ostródzie
I miejsce: SP Lidzbark Warmiński
II miejsce: SP1 Mrągowo
III miejsce: SP 4 Olecko
IV miejsce: SP Olszewo
Drużyna tenisistek z trenerką składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Olecka - Panu Wacławowi Olszewskiemu- za pomoc w zorganizowaniu transportu na rozgrywki w Ostródzie.

Anna Klimasara


Jan Napiórkowski i Konrad Konewko - uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym "Kangur 2012"


W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Ostródzie 2 uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, a zarazem zawodniczki Klubu MAKS Czarni Olecko zdobyły wicemistrzostwo. Wicemistrzynie województwa - Joanna Łuszczyńska i Emilia Naruszewicz przed występem na prestiżowej imprezie sportowej organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.


Michał i spółka, czyli krótka notka o sukcesach uczniów Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku
w roku szkolnym 2011/2012

Od początku istnienia gimnazjum przykładamy wielką wagę do tego, by wydobyć z uczniów to, co jest w nich najcenniejsze. Często odkrywają oni w sobie zdolności, z których istnienia nie zawsze zdawali sobie sprawę, a  poparte ich systematyczną pracą  i wysiłkiem nauczycieli, przynoszą częstokroć efekty dostrzegane także poza społecznością naszej szkoły.

Nie wystarczą same zdolności, by  odnieść sukces w olimpiadach przedmiotowych. Trzeba połączyć je z pracowitością oraz ogromnym zaangażowaniem uczniów oraz nauczycieli. W tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych wykazał się uczeń kl. III B Michał Dzienisiewicz, zostając laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla uczniów gimnazjum województwa warmińsko – mazurskiego w roku szkolnym 2011/2012. Do konkursu przygotowywała go p. Wiesława Stankonowicz, która ma na swym koncie wielu laureatów z fizyki i chemii, bo potrafi zaszczepić swoim uczniom miłość do tych -powszechnie niezbyt lubianych przez gimnazjalistów- przedmiotów.

Weryfikacyjne gęste sito konkursów przedmiotowych przeszły również Aleksandra Normantowicz z kl. III B i Marcela Wojciechowska z kl.IA, które zakwalifikowały się do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (przygotowanie: p. Agnieszka Anna Kopycka, Anna Klimasara).

Nasi uczniowie są młodymi ludźmi, którzy z pasją zajmują się różnymi rzeczami. Działają charytatywnie, doskonalą kompetencje, biorąc udział w realizacji programów unijnych pozyskanych przez Zespół Szkół w Olecku. Angażują się w życie szkoły i środowiska lokalnego. Pokazują też ludzkie oblicze współczesnej młodzieży trudniącej się wolontariatem. I tu o  Michale należy wspomnieć raz jeszcze, bowiem wspólnie z dziewczętami z klasy III A: Bożeną Bazylewicz i Klaudią Jóźwiak brali udział w konkursie wojewódzkim ,,Wolontariat? Ależ TAK!”, w którym zajęli II miejsce. Profesjonalnie przygotował ich do rywalizacji p. Michał Janiszewski. Aktywność młodzieży w wolontariacie zasługuje na szczególną uwagę, tym bardziej, że nasz kraj pozostaje pod tym względem w światowym ogonie…

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się tenisistki: Ewa Boguszewska, Iga Sowulewska, Paulina Maciejewska trenujące pod czujnym okiem swej nauczycielki p. Marzeny Jasińskiej. Zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt Gimnazjów w Ostródzie. Kolejny puchar zasili…kolejną szkolną gablotę.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Rodzicom gratulujemy ambitnych i utalentowanych dzieci, które potrafią pogodzić obowiązki szkolne z domowymi.

                                                                                                                                           Anna Klimasara