W dniu 10 maja 2018 roku w świetlicy odbyły się zajęcia na temat „Radzenia sobie w sytuacjach przemocy”.
Celem zajęć było kształtowanie umiejętności podejmowania rozsądnych decyzji w sytuacji przemocy i zdobycie wiedzy, do kogo zwrócić się o pomoc, zrozumienie potrzeby udzielania wzajemnej pomocy. Zajęcia obejmowały mini wykład, zabawy w grupie, które dały odpowiedź na pytania: Jak czuje się osoba poszkodowana? Dlaczego te osoby użyły przemocy? Jak powinniśmy się zachować? Wskazanie możliwości uzyskania pomocy (gdzie, kto).
Pani Elżbieta Chomicz prowadząca zajęcia pełni funkcję Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przemocy w rodzinie w Olecku.

więcej zdjęć


Piernikowe szaleństwo

    Po raz kolejny w świetlicy rozchodził się cudowny zapach pierniczków. Nasze dzieci wraz z Paniami przygotowały ciasto na pierniczki i z wielkim zaangażowaniem włączyły się do pracy. Podczas wałkowania ciasta, wycinania ciasteczek nie zabrakło śpiewu kolęd. Miła atmosfera udzieliła się wszystkim świetliczakom, bo to znak, że święta są naprawdę bardzo blisko.
    Tradycyjnie pierniczki z najlepszymi życzeniami świątecznymi będą rozdawane podczas uroczystego apelu bożonarodzeniowego przez dzieci wszystkim pracownikom szkoły.

więcej zdjęć
 


Już niedługo święta…

    Jak co roku, w mikołajki, dzieci przypomniały sobie zwyczaj ozdabiania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w świetlicy jest wyjątkowy. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zawieszają ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewko jest już ubrane, wiadomo, że święta są tuż-tuż i Mikołaj jest bardzo blisko.
    Wszystkie świetliczaki czekają na święta z wypiekami na twarzy :)

Panie ze świetlicy

więcej zdjęć
 


IMPREZA ANDRZEJKOWA Z MISIEM

    Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. 29 listopada 2017r. odbyły się u nas andrzejki… Motywem przewodnim w tym roku była impreza z MISIEM. W osoby przepowiadające przyszłość wcieliły się Panie świetliczanki. Dzieciaki - z przymrużeniem oka- dowiadywały się, kim zostaną w przyszłości, do jakich miejsc będą podróżować, jakie niespodzianki czekają na nie w najbliższych dniach.
    Wesoła impreza andrzejkowa zakończyła się wspólnymi tańcami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie.

Panie ze świetlicy

więcej zdjęć
 


Konkurs Pluszowego Misia

    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Wesołe Świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie. Dzieci przygotowały z rodzicami prace plastyczne w ramach konkursu „Mój Pluszowy Miś”, a także przyprowadziły do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.
    Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego, „Mój Pluszowy Miś” zorganizowanego przez nauczycielki świetlicy odbyło się pod koniec listopada. Oto lista wszystkich laureatów:
I miejsce-Milena Zaręba- kl. VI,,b"
II miejsce-Hanna Miłun- kl. II,,a"
III-miejsce- Maja Zwęglińska- kl. III,,a"
Wyróżnienia:
Zofia Jankowska-kl. 0,,a"
Filip Starnacki-kl. II,,a"
Wiktoria Kulik-kl. III,,a"

Panie ze świetlicy

więcej zdjęć
 


Wiosna, wiosna !!!

    Ostatnio nasza świetlica zamieniła się w wiosenny warsztat. Dzięki pomysłowości i kreatywności naszych wspaniałych dzieciaczków powstała kolorowa Marzanna. Przy sprzyjającej aurze wyszliśmy na wiosenny spacer, aby pochwalić się naszą przepiękną Marzanną. Jednak naszym głównym celem było odstraszenie zimy. Mamy nadzieję, że nam się to udało.

więcej zdjęć


TOOO...ŚCI....KI....

    Marcowe zajęcia w świetlicy szkolnej, zaczęły się kulinarną podróżą przez krainę nowych doznań smaków i zapachów. Tworzyliśmy niczym artyści kolorowe tosty.
    Zajęcia miały na celu integrację grupy oraz naukę korzystania z przyborów kuchennych. Pachniało i smakowało cudownie.

więcej zdjęć
 


Bal karnawałowy

    Poniedziałek, 20 lutego dzięki uprzejmości wychowawcy świetlicy „Krąg” Katarzynie Laszkowskiej, odbył się bal karnawałowy. Tego dnia zabawom i szaleństwom nie było końca. Szampańską zabawę zapewnił profesjonalna obsługa muzyczna. W świetlicy pszczółki, księżniczki i inne bajkowe postacie tańczyły i uczestniczyły w zabawach i konkursach. Trzeba było mieć moc i wytrzymałość. Na wyczerpanych balowiczów, czekał zastawiony słodkościami stół, przy którym można było zregenerować swoje siły.
    Bal karnawałowy na pewno pozostanie w pamięci dzieci jako jeden z najbardziej radosnych i udanych dni tego roku.

Wychowawcy świetlic

więcej zdjęć


„Randka w ciemno”

    14.02.2017r. w świetlicy szkolnej odbyła się świetna zabawa „Randka w ciemno”. Gra polegała na zadawaniu przez wybierającą na randkę osobę trzech ciekawych i wnikliwych pytań dotyczących życia uczestników. Dziewczynki musiały odpowiadać m.in. na pytania „Jaki jest ulubiony wokalista?”, „Ulubiona potrawa?”. Wybranką Dominika Suchockiego została Kornelia Kwiatkowska. Szczęśliwa para w nagrodę wylosowała wspólne, romantyczne sprzątanie świetlicy. Chłopcy natomiast odpowiadali na pytania typu: „Jakie jesz najczęściej słodycze?”, „Co byś zabrał na bezludną wyspę?”. Niespodzianką dla Lidii Grześ i Juliusza Kłosa był lot w kosmos. Wszystkim pozostałym uczestnikom: Szymonowi Siemaszko, Michałowi Kawałko, Milenie Kamińskiej, Paulinie Marcinkiewicz oraz tajemniczemu głosowi podsumowującemu wszystkie odpowiedzi uczestników - Monice Słuchockiej - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

więcej zdjęć


Świąteczne drzewko...

    Świetlica szkolna wraz z mieszkańcami naszego osiedla po raz drugi włączyła się do akcji wspólnego ubieranie choinki. Dzieci ze świetlicy przygotowały łańcuch choinkowy. W tym roku powiększyło się grono ubierających choinkę przed szkołą. Dołączyli do nas uczniowie z nauczania początkowego wraz z wychowawcami oraz przedszkole „Smyk” z naszego osiedla. Pracy towarzyszyła dobra zabawa.
    Inicjatorami imprezy po raz kolejny byli radni z osiedla: Justyna Cieślukowska i Paweł Giełazis. Dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja cukierkami. Przy ubieraniu choinki wszyscy bawili się znakomicie. ZAPRASZAMY ZA ROK.

więcej zdjęć
 


Piernikowe szaleństwo w świetlicy

    Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dzieciaki ŚWIETLICZAKI wpadły w wir świątecznych przygotowań. Z okazji mikołajek, które odbyły się 6 grudnia w świetlicy, ubieraliśmy choinkę. Ozdobami wykonanymi własnoręcznie stroiliśmy świąteczne drzewko.
    Kolejnym krokiem zbliżającym nas do świąt były wypieki bożonarodzeniowych pierniczków. Podczas naszej wspólnej pracy słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Przepiękny zapach unoszący się z naszej świetlicy przyprowadził do nas kilku smakoszy, którzy chętnie degustowali nasze wypieki. Uczniowie świetlicy chętnie angażowali się podczas zajęć praktycznych. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Efektem naszej pracy są smakowite gwiazdeczki, renifery, bombki, księżyce i choinki. Smakołyki kuszą zapachem i wyglądem, jednak dopiero w dniu szkolnej wigilii będziemy mieli przyjemność ich skosztowania. Wszyscy zgromadzeni na apelu świątecznym będą mogli zobaczyć i posmakować naszych wypieków.

więcej zdjęć


Mój pluszowy miś

    Już po raz trzeci w świetlicy szkolnej został zorganizowany rodzinny konkurs mający na celu wykonanie pracy dziecka wraz z rodzicem.
    Konkurs przygotowany był z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia i został rozstrzygnięty właśnie w dniu przypadającym na to święto czyli 25 listopada.
    W wyborze zwycięzców pomogła niezawodna komisja w składzie pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów gimnazjum. W głosowaniu wyłoniono najlepsze z nich:
I miejsce - Lena Czaplejewicz klasa I „a”
II miejsce - Maja Fiedorowicz klasa II „c”
III miejsce – Szymon Fiedorowicz klasa I „a”
Wyróżnienie – Maksymilian Fiedorowicz klasa I „a”
    Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania oraz drobne upominki. Panie ze świetlicy: Wioletta Czaplejewicz, Marta Warykowska i Karolina Wróblewska dziękują serdecznie rodzicom i dzieciom za wzięcie udziału w konkursie. Doceniamy pracochłonność i wkład włożony w wykonanie wszystkich prac.
    Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

więcej zdjęć


Bezpieczeństwo szkole

    Jednym z wielu zadań świetlicy jest zapraszanie gości na zajęcia. Takie spotkanie odbyło się 4 listopada z panią Jolą Wojtkowską, szkolnym pedagogiem, która wyjaśniła, czym jest agresja i jak jej przeciwdziałać. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań i starały się znaleźć rozwiązania trudnych sytuacji bez stosowania agresji.
    Głównym celem tegorocznego spotkania było uświadomienie uczniom potrzeby bezpieczeństwa i szkodliwości zachowań agresywnych, doskonalenie i kształcenie umiejętności radzenia sobie z przejawami agresji i przemocy, a także uczenie współdziałania z rówieśnikami, integrowanie grup. Ponadto spotkanie skłoniło uczniów do refleksji nad ich kulturą osobistą, ze szczególnym uwzględnieniem kultury słowa.

więcej zdjęć


Ługi Bugi!!

    Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
    Staramy się, aby czas spędzony w naszej świetlicy sprzyjał rozwijaniu zainteresowań, nadrabianiu zaległości w nauce. Panie ze świetlicy zorganizowały zajęcia taneczne swoim pociechom, ponieważ taniec pozwala dzieciom rozwijać swobodę ruchu, przełamywać lęk przed społeczną oceną, uczy również współpracy i dogadywania się.
    Niezwykle radosna i energetyczna atmosfera zajęć wyzwoliła kreatywność i dynamikę ruchu. Spotkanie było przyjemnością i świetną zabawą. Dzieci poznały wiele nowych kroków.
    Dziękujemy Pani Joannie Pomichter ze szkoły tańca TAN – MUZ Bogusława Szlaszyńskiego za poprowadzenie świetnych zajęć. Takie zajęcia odbywają się w naszej szkole i są prowadzone przez panią Joannę oraz panią Magdalenę Sadowską.

więcej zdjęć


Mali artyści

    W świetlicy jak zawsze wykonujemy dużo wspaniałych prac plastycznych. Jedną z takich prac było wykonanie wybranego znaku drogowego całą klasą. Wykonanie tej pracy poprzedziła pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zapoznawaliśmy się z zasadami ruchu pieszych, bezpieczeństwem na placu zabaw i w świetlicy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszymi pracami, które wykonujemy podczas zajęć świetlicowych.

więcej zdjęć


Witaj szkoło !!

    Rozpoczął się już kolejny rok szkolny w naszej świetlicy. Z niecierpliwością czekaliśmy na powrót do szkoły, do naszych kolegów i koleżanek. Z utęsknieniem czekały na nas również wszystkie zabawki i gry.
    Już w pierwszym tygodniu nowego roku wędrowaliśmy szlakami wakacyjnych podróży. Powstała mapa Polski z miastami odwiedzanymi przez dzieci i ich rodziców podczas wakacji. Dowiedzieliśmy się, które miasta w Polsce i za granicą były odwiedzane najchętniej. Nasze świetliki najczęściej podróżowały do nadmorskich miejscowości tj. Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz do górskich kurortów przemierzając z rodzicami górskie szlaki turystyczne. Dzieciaki przynosiły przeróżne pamiątki z wakacji (kartki, magnesy, muszelki, itp.) i dzięki tym drobiazgom powstała mapka naszych wakacyjnych wędrówek, na którą z westchnieniem spoglądaliśmy podczas wrześniowych ranków w świetlicy.

więcej zdjęć


X Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych

    15 czerwca w Hali widowiskowo-sportowej „Lega” w Olecku odbył się jubileuszowy, bo już X Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół podstawowych. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: Lena Szyłkiewicz (Ic), Weronika Kulik (IIb), Jan Maksimowicz (IIIa), Wiktor Raszkowski (IVb), Eryk Czaplejewicz (Va), Małgorzata Laszkowska (VIa). Każda ze szkół musiała przygotować i przeprowadzić jedną konkurencję. W zmaganiach brali udział uczestnicy z każdego poziomu klas wraz z wychowawcą-opiekunem świetlicy. Zawodnicy musieli uporać się w różnymi zadaniami, większość z nich miała charakter sportowy. Ten dzień przysporzył mnóstwo emocji, radości i wzruszeń szczególnie naszym „świetlikom”. Po wielu zmaganiach komisja w składzie: Eligia Marta Bańkowska (przewodnicząca), Małgorzata Burba, Maja Łangowska, Karol Sobczak, podliczyła punkty i jednogłośnie przyznała I miejsce naszym zawodnikom. Radości nie było końca! Otrzymaliśmy puchar, dyplom i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się do SP nr 1, gdzie czekał na nas zasłużony obiad i słodki poczęstunek. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły pochwalić się naszym zwycięstwem.

M. Warykowska

więcej zdjęć


więcej zdjęć

więcej zdjęć

Goście w naszej świetlicy

    Do naszej świetlicy z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. W ostatnim czasie mieliśmy zaszczyt gościć panią Izabelę Gorlo, która jest ratownikiem medycznym w spółce „Olmedica” w Olecku. Pani Iza przeprowadziła zajęcia, podczas których uczniowie zapoznali się m.in. z procedurami zachowania się w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Wyjaśniła nam, że szalenie ważna jest umiejętność rozmowy z dystrybutorem pogotowia. Mieliśmy okazję przyjrzeć się czynnościom ratowniczym prezentowanym przez panią Izę. Pod jej czujnym okiem dzieciaki mogły samodzielnie spróbować swoich sił i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom na czym polega praca ratownika medycznego i przedstawienie czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzięki zajęciom dzieciaki wiedzą jakie czynności przedmedyczne należy przedsięwziąć w przypadku zagrożenia życia. Pani Iza nauczyła uczniów wielu ważnych i pożytecznych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.
    Kolejnym gościem, który w ostatnim czasie odwiedził naszą świetlicę był pan Tomasz Jegliński, który wykonuje zawód policjanta. Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci podczas letniego odpoczynku. Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji i zadawały pytania. Nasi chłopcy byli bardzo podekscytowani wizytą gościa i dopytywali go o codzienną pracę w policji. Dzieciaki zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. Policjant przypomniał o prawidłowym poruszaniu się po drogach, przechodzeniu przez jezdnię, noszeniu odblasków przy ubraniach oraz o jeździe samochodem w fotelikach dla dzieci. Na zakończenie rozdał wszystkim uczestnikom zajęć książeczki edukacyjne.
Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny w świetlicy!

M. Warykowska


„Witaj majowa jutrzenko”

    4 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest to ważny dzień dla każdego Polaka. Dla podkreślenia rangi rocznicy uczniowie naszej szkoły przedstawili swoim kolegom w formie inscenizacji, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Młodsi koledzy, którzy nie znają jeszcze dobrze historii naszego kraju, mieli okazję dowiedzieć się, jak ważnym wydarzeniem było to dla Polski, Europy i świata. Hasłem przewodnim ceremonii były słowa Jana Pawła II: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.
    Podczas uroczystości nie zabrakło patriotycznych pieśni i refleksyjnych wierszy. Uczennice pod kierunkiem Magdaleny Stachowicz uświetniły przepięknym śpiewem podniosłość wydarzenia. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował uczniom naszej szkoły za odniesione sukcesy i osiągnięcia. W radosnym nastroju wszyscy rozeszli się do klas.

M. Warykowska

więcej zdjęć


Witaj Wiosno!

    W świetlicy szkolnej zawitała już wiosna. Dzieci wraz z paniami zmieniły wystrój sali i gazetek ściennych na wiosenny.
    Z okazji Świąt Wielkiej Nocy podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały palmy wielkanocne, z którymi mogły udać się do kościoła. Praca nad palmami zajęła dużo czasu. W efekcie powstały wspaniałe, kolorowe palmy.
    22 marca w świetlicy szkolnej miało miejsce podsumowanie drugiego konkursu rodzinnego „Pisanka, Zajączek, Baranek”, który zorganizowany był przez wychowawczynie świetlicy: Wiolettę Czaplejewicz, Martę Warykowską i Karolinę Wróblewską. Adresatami konkursu były dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz ich rodzice. Ze względu na dużą ilość konkursów w tym miesiącu ostatecznie wpłynęło szesnaście prac. W wyborze zwycięzców pomogli pracownicy szkoły jak i uczniowie gimnazjum, którzy dokonali oceny poszczególnych prac. Wyłoniono pięć najlepszych:
I miejsce – Maja Fiedorowicz klasa I „c”
II miejsce – Lena Czaplejewicz klasa „Ob”
III miejsce – Wiktoria Kulik klasa I „b”
IV miejsce – Szymon Fiedorowicz klasa „Ob.”
V miejsce - Maja Zwęglińska klasa I „a”
    Pozostali uczniowie otrzymali podziękowania i drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkie prace były pięknie i starannie zrobione. Doceniamy pracochłonność i estetykę wszystkich prac. Wychowawcy świetlicy szkolnej serdecznie gratulują zwycięzcom. Dziękujemy również rodzicom za wzięcie udziału w zabawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac na holu głównym w szkole.

więcej zdjęć


Zimowy bal karnawałowy

    Zimowy bal karnawałowy jest już tradycją w naszej świetlicy. Również i w tym roku, tuż przed samymi feriami nasze świetliki miały okazję wziąć udział w zabawie. Długo oczekiwany moment nastąpił w piątkowe popołudnie. Sala świetlicowa zamieniła się w balową, codzienne ubrania zastąpiły przepiękne i wymyślne stroje. Najpopularniejsze były przebrania zaczerpnięte ze świata baśni. Po sali krążyły postaci z najpiękniejszych bajek Disneya. Dzieci chętnie angażowały się w zabawy ruchowo-taneczne, które przygotowała pani Wola. Stroje, zabawy, muzyka sprawiły, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. Tanecznym krokiem zakończyliśmy I semestr roku szkolnego. Po udanej zabawie każdy udał się na zasłużony odpoczynek. Naładowani pozytywną energią hucznie rozpoczęliśmy ferie zimowe.

M. Warykowska

więcej zdjęć


    Oczekując na wspólne ubieranie choinki wraz z mieszkańcami naszego osiedla, dzieci ze świetlicy przygotowywały łańcuch choinkowy. Pracy towarzyszyła dobra zabawa.
    Wyczekiwany dzień nastał 20 grudnia w południe. Mieszkańcy Osiedla Siejnik zintegrowali się i wspólne udekorowali świąteczne drzewko. Inicjatorami imprezy byli radni z osiedla: Justyna Cieślukowska i Paweł Giełazis wraz z dzieciakami ze świetlicy szkolnej. Podczas ubierania choinki dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja cukierkami i maskotkami podarowanymi przez dzieci i rodziców ze świetlicy. Na koniec odbył się konkurs kolęd, gdzie najmłodsi otrzymali wspaniałe nagrody. Wszyscy bawili się znakomicie.

więcej zdjęć
 


Święta tuż, tuż …

    Doskonale wiemy, że czas przedświąteczny to okres wytężonej pracy. Nasze dzieciaki również wpadły w wir świątecznych przygotowań. Rozpoczęliśmy od mikołajkowego ubierania choinki. Stroiliśmy świąteczne drzewko ozdobami wykonanymi własnoręcznie.
     Kolejnym etapem przygotowań były wypieki bożonarodzeniowych pierniczków. Przepiękny zapach unoszący się z naszej świetlicy przyprowadził do nas kilku smakoszy, którzy chętnie degustowali nasze wypieki. Uczniowie świetlicy chętnie angażowali się podczas zajęć praktycznych. Z wielkim zapałem zajęli się dekorowaniem pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi pisakami. Efektem naszej pracy są smakowite i kolorowe gwiazdeczki, renifery, bombki, księżyce i choinki. Smakołyki kuszą zapachem i wyglądem, jednak dopiero w dniu szkolnej wigilii będziemy mieli przyjemność ich skosztować. Już nie możemy się doczekać.

M. Warykowska

więcej zdjęć


Magiczny czas

    Dnia 27 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon wróżb, w którym zgodnie z tradycją odbyły się zabawy andrzejkowe. Uczennice klasy Va (Karolina Kopycka i Olga Dobiecka) wraz z paniami wcieliły się w role wróżek, które przepowiadały przyszłość. Wróżbom towarzyszyła wyśmienita zabawa. Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Pani Wiola postarała się o znane dzieciom muzyczne hity, dzięki którym wszyscy bawili się doskonale. W przerwach zorganizowane były zabawy i konkursy. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Dzieciaki już nie mogą doczekać się kolejnej dyskoteki.

M. Warykowska

więcej zdjęć


więcej zdjęć

Konkurs „Mój pluszowy miś”

    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dnia 27 listopada w świetlicy szkolnej miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Mój pluszowy miś”, który zorganizowały wychowawczynie świetlicy: Wioletta Czaplejewicz, Marta Warykowska i Karolina Wróblewska. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej oraz ich rodziców. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci klas
I - III. Ostatecznie wpłynęły dwadzieścia cztery prace. W wyborze zwycięzców pomogli pracownicy szkoły, którzy dokonali oceny poszczególnych prac. Wyłoniono pięć najlepszych:

I miejsce – Maja Fiedorowicz klasa I „c”
II miejsce – Zofia Reczko klasa I „c”
Maja Zwęglińska klasa I „a”
III miejsce – Lidia Grześ klasa I „b”
IV miejsce - Lena Czaplejewicz klasa „Ob”

    Pozostali uczniowie otrzymali podziękowania i drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkie prace były pięknie i starannie zrobione. Doceniamy pracochłonność i estetykę wszystkich prac. Wychowawcy świetlicy szkolnej serdecznie gratulują zwycięzcom. Dziękujemy również rodzicom za wzięcie udziału w zabawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac na holu głównym w szkole.

M. Warykowska


Kuchenne rewolucje w świetlicy

    Nieuchronnie zbliża się zima, dlatego musimy się zdrowo odżywiać. Mając na uwadze, że świeże warzywa są źródłem witamin niezbędnych nam do funkcjonowania, postanowiliśmy jednogłośnie pobawić się w szkole w „Kuchenne rewolucje”. 12 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się kulinarna uczta. Nasi uczniowie wraz z opiekunkami świetlicy mieli przyjemność własnoręcznie przygotować tradycyjną sałatkę warzywną. Zajęcia praktyczne poprzedził szereg tematów związanych ze zdrowym odżywianiem. Dzieci dowiedziały się, jak duży wpływ ma zdrowy tryb życia na rozwój młodego organizmu. Podczas przygotowywania posiłku nie zapomnieliśmy o bezpieczeństwie i higienie. Dzieci z wielkim zapałem poświęciły się pracy. Wyszła nam pyszna sałatka, którą po chwili wspólnie zjedliśmy. Nawet przysłowiowym „niejadkom” smakowało.

M. Warykowska

więcej zdjęć
 


STOP AGRESJI I PRZEMOCY

    Jak co roku w naszej świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne mające na celu radzenie sobie w sytuacjach, kiedy narażeni jesteśmy na złość i agresję. Zajęcia prowadził Pan psycholog Robert Sienica. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań w sytuacjach trudnych i starały się znaleźć rozwiązanie bez stosowania agresji.
    Jednym z zadań uczniów było ułożenie historyjek obrazkowych z poprawnymi zachowaniami w szkole. Z tego zadania wszyscy wywiązali się wyśmienicie, a następnie rewelacyjnie omówili wraz z panem Robertem wszystkie sytuacje. Na podsumowanie tych zajęć powstały prace plastyczne przedstawiające pozytywne i negatywne emocje wobec rówieśników.

więcej zdjęć


Seanse bajkowo - filmowe

    Piątkowe popołudnia bajkowo - filmowe stały się już tradycją w naszej świetlicy. Jedna z sal zamienia się w salę kinową, a klimatu dodaje unoszący się zapach popcornu. Na wybór repertuaru mają wpływ również dzieci. Przynoszą ze swoich domowych zbiorów ulubione bajki i filmy. Każdy z utęsknieniem czeka na piątkowe popołudnie...

więcej zdjęć
 


    Rozpoczął się nowy rok szkolny. Od września rozpoczęliśmy prężną pracę również w świetlicy szkolnej. Wrześniowe zajęcia rozpoczęły się tematem bezpiecznej drogi do szkoły. Zapoznawaliśmy się z zasadami ruchu pieszych, bezpieczeństwem na placu zabaw i w świetlicy. Z końcem września zaczęliśmy bacznie śledzić naszą okolicę w poszukiwaniu nadchodzącej jesieni. Już udało nam się zaobserwować spadające liście i kasztany. Natchnieni jesiennymi spacerami wykonaliśmy pracę plastyczną „Jesienny liść”.

więcej zdjęć


Europejski Tydzień Sportu w świetlicy szkolnej

    27.05.2015 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zawitał do naszej szkoły gość specjalny-doświadczona instruktorka fitness, trenerka personalna-Jolanta Jarosz.
    Na początku pani instruktor wyjaśniła dzieciom, kim jest, na czym polega i jak wygląda jej praca. Zwróciła uwagę, że bardzo ważna jest wiedza o tym, co, kiedy i ile jeść, aby być zdrowym. Należy prowadzić odpowiedni styl życia, nie zapominając o aktywności fizycznej.
    Następnie zaprosiła wszystkich do ćwiczeń wg specjalnie przygotowanej kilkunastominutowej choreografii aerobiku. Pani Jola zaraziła uczestników spotkania pozytywną energią. Jest osobą pełną pasji i widać, że lubi swoją pracę.
    Jeszcze raz dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

więcej zdjęć


Odwiedzili nas strażacy

    19 maja 2015r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy różne zawody”. Tym razem odwiedzili nas strażacy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.
    Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się wielu szczegółów na temat pracy naszych gości. Już wiemy, co robią strażacy poza gaszeniem pożarów, poznaliśmy ciekawostki z życia strażaka - na przykład ile waży wąż strażacki. Przez chwilę również każdy z nas mógł wcielić się w rolę strażaka, zakładając hełm strażacki, rękawice, z bliska poznając wyposażenie wozu strażackiego. Każdy z nas mógł nawet posiedzieć w środku. To był najatrakcyjniejszy moment spotkania!!! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem opowieści naszych gości, dlatego w ramach podziękowania za spotkanie, podarowaliśmy im przygotowane wcześniej niespodzianki. Ucieszyło nas zaproszenie do Straży Pożarnej, które dostaliśmy od Panów. Na pewno chętnie z niego skorzystamy.
    Wizyta strażaków była niezapomnianym przeżyciem, które zapadnie w pamięci wszystkim Świetlikom.

więcej zdjęć


    6 maja w świetlicy gościła pani Helena Jurewicz, która opowiedziała o swojej pracy w naszej szkole. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o obowiązkach pielęgniarki szkolnej oraz o konieczności zachowania higieny osobistej.

więcej zdjęć


więcej zdjęć

Metamorfoza szkolnej świetlicy

    Dzieci i rodzice przychodzący po feriach do świetlicy szkolnej przecierali oczy ze zdziwienia, wydawali przy tym achy i ochy. Dlaczego? Przez okres ferii zimowych zainstalowano tam nowe meble. Pomieściły się w nich równiuteńko ułożone nowe gry planszowe, środki papiernicze i wiele innych rzeczy, bez których nie mogą się obejść bywalcy świetlicy. Jednym z najbardziej obleganych mebli jest wygodna kanapa, która rywalizuje z równie wygodnymi fotelami. Niezbędne w dzisiejszych czasach komputery umieszczono na ergonomicznych biurkach. Siedzenie podczas pracy na komputerze na nowych krzesłach obrotowych to teraz sama przyjemność.
    W kwestii rozrywki dużą popularnością cieszą się piłkarzyki. Można nimi rozegrać prawdziwie mistrzowskie rozgrywki. Stale w użyciu jest też zabawka przestrzenna BAMP, przy której majstrują zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, być może przyszli inżynierowie… Bajecznie kolorową atrakcją są dywany służące jednocześnie jako plansze do gier, np. ,,Węże i drabiny”, gra w klasy. Na honorowym miejscu w świetlicy umieszczono ponownie xbox kinect. Wielką radość świetlicowych dzieci sprawiło odkrycie w drugiej sali kranów… Koniec zatem z bieganiem do łazienki, by umyć ręce.
    O piękny wygląd świetlicy zadbały panie: Magdalena Szlaszyńska, Karolina Domel i Wioletta Czaplejewicz, które włożyły dużo serca w uporządkowanie pomieszczeń po przemeblowaniu i przygotowanie ich na przyjęcie dzieci po zimowym odpoczynku. Mamy nadzieję, że nowe meble będą funkcjonalne, a dzieci dołożą wszelkich starań, by posłużyły wszystkim przez długi czas.

Anna Klimasara
 


Gość w świetlicy - PRZECIWDZIAŁANIE AGRESJI

    Jak co roku, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat agresji, uczuć i bezpieczeństwa. Gościliśmy Panią pedagog Jolantę Wojtkowską, która wyjaśniła, czym jest agresja i jak jej przeciwdziałać. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań i starały się znaleźć rozwiązania trudnych sytuacji bez stosowania agresji.
    Głównym celem tegorocznego spotkania było uświadomienie uczniom potrzeby bezpieczeństwa i szkodliwości zachowań agresywnych, doskonalenie i kształcenie umiejętności radzenia sobie z przejawami agresji i przemocy, a także uczenie współdziałania z rówieśnikami, integrowanie grup. Ponadto spotkanie skłoniło uczniów do refleksji nad ich kulturą osobistą, ze szczególnym uwzględnieniem kultury słowa.

więcej zdjęć


Dyskoteka andrzejkowa w świetlicy

    28 listopada br. w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez dziewczyny z gimnazjum Darię Dopierałę i pod czujnym okiem pań wychowawczyń świetlicy. Jak zwykle nie zabrakło wróżb i muzyki.

więcej zdjęć
 


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w świetlicy

    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Dzieciaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie. Przygotowania do obchodów Pluszowego Misia trwały ponad dwa tygodnie. Dzieci przygotowały w ramach tego dnia prace plastyczne „Mój Pluszowy Miś”, a także przyniosły do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.
    Na świetlicowej wystawie prac plastycznych znalazło się dużo Pluszowych Misiów- bardzo dużymi i całkiem malutkich, polarnych, pand, Kubusiów Puchatków, misiów w pięknych strojach i z klapniętym uszkiem. Swoją obecnością zaszczycił nas nawet miś pani Magdy, który ma ponad 25 lat. W dniu misiowego święta Pani Magda zapoznała wszystkich z historią Pluszowych Misiów oraz opowiedziała historię swojego pluszaka. Każdy z nas mógł też opowiedzieć coś o swojej przytulance. Na koniec zajęć dostaliśmy prześliczne kolorowanki z misiami. Byliśmy wraz ze swoimi misiami bardzo zadowoleni, a uśmiechom i radości tego dnia nie było końca.

więcej zdjęć


Taniec receptą na zdrowie!

    Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
    Staramy się aby czas spędzony w naszej świetlicy sprzyjał rozwijaniu zainteresowań, nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współdziałania i współżycia w grupie, ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Poprzez dobór odpowiednich form pracy, metod aktywizujących.
    Dlatego Panie ze świetlicy zorganizowały zajęcia taneczne swoim pociechom, ponieważ taniec pozwala dzieciom rozwijać swobodę ruchu, przełamywać lęk przed społeczną oceną, uczy również współpracy i dogadywania się.
    Niezwykle radosna i energetyczna atmosfera zajęć wyzwoliła kreatywność i dynamikę ruchu. Spotkanie było przyjemnością i świetną zabawą. Dzieci poznały wiele nowych kroków.
    Dziękujemy Pani Asi ze szkoły tańca TAN – MUZ Bogusława Szlaszyńskiego za poprowadzenie świetnych zajęć.

więcej zdjęć


DYSKOTEKA HALLOWEEN

    W piątek, 30 października uczennice klasy 4a i 4b (Olga Dobiecka, Rebeka Kasprzak, Wiktoria Leszczyńska, Wiktoria Masalska, Rozalia Piotrowska) pod czujnym okiem pań świetliczanek zorganizowały w świetlicy szkolnej dyskotekę z okazji Halloween.
    Przygotowania do niej zajęły dzieciom wiele czasu. Dla uczestników zorganizowano wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepszą maskę. W tej kategorii na uznanie zasłużyli Patryk Tatarek, Izabela Kalinowska, Amelia Witkowska, Julia Fiedorowicz, Weronika Toczyńska, Martyna Pietuch, którzy przygotowali najstraszniejsze maski. Na zabawę przyszło wiele dzieci w upiornych maskach. Wybraliśmy również króla i królową balu, zostali nimi Michał Werner oraz Lenka Szyłkiewicz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
    Zabawa była przednia, a dzieci bardzo zadowolone. Wszyscy świetnie się bawili.

więcej zdjęć


Jemy zdrowo i kolorowo!

    Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej 9 października wykonały sałatkę jarzynową, wykazując przy tym swoją ekspresję podyktowaną darami jesieni.  Wszystkie produkty potrzebne do jej wykonania przyniosły z domu. Doskonale wiedziały, że oprócz warzyw potrzebna jest jeszcze musztarda, majonez i oczywiście przyprawy, takie jak sól i pieprz. Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło, musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i z zapałem zabrały się do pracy. Pani przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem oraz kulturalnym zachowaniu się przy stole. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, pokroiły je naprawdę fachowo - drobno. Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona, mali kucharze na zmianę ją mieszali tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły.
    Sałatka była naprawdę bardzo smaczna. Wszyscy byli dumni ze swojego dzieła.

K.D

.więcej zdjęć


Taniec w świetlicy

    Świetlica szkolna realizuje zajęcia dotyczące różnych zawodów. W tym celu panie w niej pracujące zaprosiły na spotkanie z dziećmi panią Joannę Pomichter – instruktorkę tańca. W czwartek 9 października maluchy mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o tym zawodzie. Oprócz tego w trakcie spotkania wszyscy uczestnicy nauczyli się dwóch krótkich układów tanecznych w stylu hip-hop i dance.
    Na zakończenie dzieci otrzymały od pani Asi pamiątkowe naklejki i zaproszenia do szkoły tańca TAN – MUZ Bogusława Szlaszyńskiego.

Wioletta Czaplejewicz

więcej zdjęć


Spotkanie z kominiarzem

     W piątek 13-tego atrakcją w świetlicy szkolnej było spotkanie z kominiarzem, który zaprezentował dzieciom swój strój i narzędzia niezbędne w jego pracy. Dostojny gość – pan Jerzy Rynkowski mistrz kominiarski- kominiarz z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, opowiadał o swej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wyjaśnił, na czym polega jego praca – jaki najwyższy komin czyścił, co ostatnio z niego wyciągnął. Wszyscy zgromadzeni bardzo uważnie słuchali tego, co miał do przekazania nasz gość. Dużym zainteresowaniem cieszyła się opowiedziana przez kominiarza historia „O złotym guziku kominiarza”.
    W trakcie spotkania dzieci miały możliwość dotknięcia narzędzi, dzięki czemu przekonały się, że w tej pracy łatwo się wybrudzić. Kolorowały także ilustrację przedstawiającą postać kominiarza.
    Na zakończenie dzieci podziękowały kominiarzowi za wizytę, a on w podzięce podarował świetlicy „szczęśliwy grosz” oraz „walor numizmatyczny” w postaci monety kominiarskiej.

więcej zdjęć


Sukcesy naszych świetliczków w ogólnopolskich konkursach świetlicowych

    Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej przygotowywali w ciągu całego roku szkolnego prace plastyczne na różne konkursy ogólnopolskie. Miło nam poinformować, iż kilkoro z nich zostało laureatami:)
1. Powiatowy Konkurs plastyczny „Potwory Strachy Upiory”:
I miejsce Olga Dobiecka
II miejsce Aleksandra Chodnicka
II miejsce Piotr Banach
wyróżnienie Kacper Stawicki
wyróżnienie Rozalia Piotrowska
wyróżnienie Magdalena Milewska
I miejsce Natalia Piwek
I miejsce Aleksandra Wasilewska
2. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Lokomotywa czy Ptasie Radio”
III miejsce Olga Dobiecka
wyróżnienie Igor Kuberski
3. Ogólnopolski Konkurs „List do Świętego Mikołaja”
III miejsce Aleksandra Chodnicka
4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jak Lolek został świętym”, organizowanym przez świetlicę szkolną Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek z Krakowa:
I miejsce Gabriela Trofimow
wyróżnienie Pola Stadnicka
5. VI Ogólnopolski Konkurs Świetlic Szkolnych pt. „Moja wymarzona szkoła”
I miejsce Julia Korąkiewicz
III miejsce Julia Truszczyńska
wyróżnienie Rozalia Mikielska

Prace zostały przygotowane pod kierunkiem pań ze świetlicy.
Serdecznie gratulujemy!!!
 

więcej zdjęć


Olecko, dn. 14.05.2014r.

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada na dzień 12 maja, świetlicę szkolną odwiedził szczególny gość Pani Anna Teresa Dermont - Oddziałowa Pielęgniarek Oddziału Dziecięcego szpitala w Olecku. Pani Anna opowiadała nam o zasadach higieny osobistej i zdrowym odżywianiu oraz przybliżyła zawód pielęgniarki. W trakcie zajęć jedno z dzieci – Rozalia Mikielska, brała czynny udział w pokazie pt. „Jak pielęgnować włosy”.
    Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły podziękowanie za przekazanie cennych informacji, a pani Oddziałowa obdarowała dzieci kolorowankami i książeczkami związanymi z tematyką zajęć.
 


Pierwszy Dzień Wiosny

    Aby przyspieszyć zakończenie wiosny, z kijków, starych ubrań, firanek, tkanin w świetlicy szkolnej pod czujnym okiem Pań, dzieci wykonały kukłę znienawidzonej zimy – MARZANNĘ.
Zgodnie z naszą tradycją, w pierwszy dzień wiosny świetliczaki ze świetlicy w barwnym korowodzie pod opieką pań wybrały się na spacer w poszukiwaniu śladów wiosny. Dzieci niosły ze sobą Marzannę. Spacer prowadził po osiedlu, gdzie dzielnym świetliczakom przyglądało się słonko i mieszkańcy. Na placu zabaw dzieci pożegnały zimę i wróciły do swojej świetlicy w przekonaniu, że wiosna jest tuż, tuż.

zdjęcia z tego dnia


Wyjście świetlicy szkolnej do naszej biblioteki

    Świetliczanie z wychowawczynią odwiedzili bibliotekę szkolną. Uczestniczyli w lekcji „Książka to najlepszy przyjaciel”. Poznali się zasady, jakie obowiązują przy zapisywaniu się do biblioteki, obejrzeli księgozbiór, zapoznali się z katalogiem i programem działalności biblioteki.
    Na zajęciach dzieci dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza, jaka jest rola książki w życiu człowieka i jak należy się z nimi obchodzić. Celem lekcji było kształcenie umiejętności korzystania z warsztatu informacyjnego biblioteki, kształtowanie nawyku czytania i korzystania z biblioteki. Zajęcia były bardzo ciekawe.

więcej zdjęć


MIKOŁAJKOWE UBIERANIE CHOINKI…

    6 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się świąteczne ubieranie choinki. Każdy z nas starał się zawiesić bombkę oraz łańcuch. Razem z nami choinkę dekorowały panie ze świetlicy. Było wiele śmiechu i radości. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment, kiedy choinka zabłyśnie pięknymi światełkami.

zdjęcia z ubierania choinki


ANDRZEJKI Z DUCHAMI…

    Wróżby andrzejkowe są stałym elementem każdej zabawy andrzejkowej. W tym roku panie ze świetlicy zorganizowały dyskotekę andrzejkową pod nazwą "Andrzejki z duchami." Każdy z nas, nawet panie były przebrane za duchy. Dzieci przyjemnie spędziły czas przy tradycyjnych wróżbach: z butami, z sercem, kim zostanę w przyszłości. Atrakcją imprezy było zbijanie piniaty wykonanej z balonu przedstawiającego nietoperza.
     Jak zawsze naszą zabawę kończyliśmy świetną dyskoteką andrzejkową. Uczniowie byli radośni i zadowoleni, a zabawom towarzyszył śmiech i znakomite humory… przecież to zabawa andrzejkowa, która ma magiczną moc.

zdjęcia z naszej zabawy


WITAMINKI…, WITAMINKI…

   W listopadzie uczniowie ze świetlicy szkolnej rozmawiali na temat zdrowego odżywiania się jesienią. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wraz z opiekunami pyszną sałatkę owocową.
   Wszystkie owoce dokładnie umyliśmy, następnie pokroiliśmy na kawałeczki i wymieszaliśmy wszystko razem. Słodkim dodatkiem był sos z brzoskwiń. Na liście ulubionych owoców naszych świetliczków były: jabłka, banany, winogrona, śliwki, brzoskwinie, gruszki i kiwi. Stworzona przez nas sałatka wszystkim bardzo smakowała, nikt z nas nie poprzestał na jednej porcji. Dzieci były z siebie zadowolone i wyraziły chęć dalszego pogłębiania swoich zdolności kulinarnych…
 

zdjęcia

STOP AGRESJI I PRZEMOCY

   Jak co roku, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne mające na celu przeciwdziałać przemocy i agresji. Zajęcia poprowadził pan psycholog Robert Sienica. Najważniejszym celem zajęć było minimalizowanie zjawiska przemocy i agresji wśród uczniów, kształtowanie właściwych postaw wobec zdrowia fizycznego i psychicznego oraz podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w szkole.
   Dowiedzieliśmy się, czym jest agresja i jak jej przeciwdziałać. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań w różnych sytuacjach i starały się znaleźć rozwiązania bez stosowania agresji. Brały też udział w różnych zabawach zapobiegających złości i agresji. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Za uśmiech, dobrą zabawę i przydatne rady na przyszłość dziękujemy Panu Robertowi.
 

zdjęcia


ŚWIETLICOWE GRILLOWANIE

    Zazwyczaj jak to w życiu bywa, wszystko ma swój początek i koniec. Tak też nasza świetlica na ten rok szkolny podsumowała swoją działalność. W piątek 21 czerwca 2013r. odbył się uroczysty grill. Piekliśmy przepyszne kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Wybraliśmy po raz drugi ,,Króla i Królową Grzeczności”. Pomysłodawcami i opiekunami konkursu są panie ze świetlicy. Nagrodzono osoby, które podczas całego roku szkolnego wyróżniły się wzorowym zachowaniem. Wychowawczynie Karolina Domel, Wioletta Czaplejewicz oraz Magdalena Szlaszyńska obserwowały swoich wychowanków przez cały rok szkolny. Konkurs skończył się uroczystą koronacją, wręczeniem dyplomów oraz drobnych upominków.
,,ŚWIETLICOWĄ KRÓLOWĄ GRZECZNOŚCI’’ została– Aleksandra Chodnicka klasa I b
,,ŚWIETLICOWYM KRÓLEM GRZECZNOŚCI” został –Wiktor Raszkowski klasa I b

zdjęcia


MINI GRY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Do świetlicy szkolnej została zakupiona konsola Xbox Kinect, przez panie ze sklepiku szkolnego. Konsola jest absolutnym hitem w ostatnim czasie w świetlicy, która daje wiele możliwości - zwłaszcza ruchowych. Xbox to nowoczesna platforma do gier z sensorem ruchu, która pozwala na aktywną zabawę.
W maju i czerwcu organizowane były mini turnieje (super bramkarz, piłka siatkowa oraz kręgle).
Superbramkarzem naszej swietlicy zostali:
I Kaja Selwocka - 79 obronionych bramek
II Kamil Juchniewicz - 77 obronionych bramek
III Eryk Czaplejewicz - 76 obronionych bramek
IV Małgorzata Laszkowska - 73 obronionych bramek
Pozostałe konkurencje nadal trwają. Wyniki wkrótce.

zdjęcia


 „Randka w ciemno”

14 lutego 2013 r. z okazji Walentynek dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zabawie pt. „Randka w Ciemno”. Wybrane kandydatki i kandydaci w składzie: Iza, Karolina, Wiktoria oraz Szymon, Kacper T., Kacper S odpowiadali na szereg pytań, aby z jak najlepszej strony zaprezentować się Osobie Wybierającej (Eryk i Natalka). Ta zaś, na podstawie odpowiedzi jakie najbardziej przypadły jej do gustu, musiała dokonać wyboru jednego kandydata. Pomocna dla kandydatów była również „Wyrocznia Karolina”, która pomogła przybliżyć sylwetki kandydatek i kandydatów wybierającym. Po emocjonującym oczekiwaniu i przywitaniu się z tymi, których odpowiedzi odrzucił kandydat, następował moment kulminacyjny, czyli „poznanie” się właściwej pary! Każdy uczestnik otrzymał słodziutką żabkę. Publiczność oklaskami nagrodziła odważnych graczy. Zabawie towarzyszyło wiele śmiechu i radości, szczególnie kiedy nowe pary pozowały do wspólnej fotografii. Zabawa była znakomita, a wszystkim dopisywały doskonałe humory.

zdjęcia z zajęć


AGRESJI MÓWIMY NIE!

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne mające na celu przeciwdziałać agresji. Odwiedził nas pan psycholog Robert Sienica. Przeprowadził pogadankę na temat agresji i złości. Dowiedzieliśmy się - co to jest agresja, jak jej przeciwdziałać? oraz poznaliśmy rodzaje agresji. Najważniejszym celem tych zajęć było uświadomienie obecnym, że złość jest emocją naturalną dla każdego człowieka, oraz wskazanie w jaki sposób można ją wyrażać: w sposób konstruktywny, asertywny, nie krzywdząc przy tym drugiego człowieka. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań i starały się znaleźć rozwiązania trudnych sytuacji, bez stosowania agresji. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

zdjęcia z zajęć


W ramach „Kampanii Czyste Mazury” odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia ekologiczne prowadzone przez panią Małgorzatę z fundacji „Recal”. Celem zajęć było zwiększenie świadomości ekologicznej młodych ludzi,kształtowanie postaw przyjaznych środowisku, zapoznanie z pojęciem recyclingu oraz wskazanie sposobów segregowania odpadów. Zajęcia zostały przeprowadzone w ciekawy i atrakcyjny sposób.

zdjęcia z zajęć


W świetlicy szkolnej został zorganizowany dla uczniów konkurs Króla i Królowej Grzeczności, podczas którego każdy z uczniów mógł poprzez właściwe zachowanie zdobywać punkty. Zdobywcy największej ilości punktów – Król i Królowa Grzeczności zostali nagrodzeni przygotowanymi przez organizatorów dyplomami, drobnymi upominkami oraz byli gośćmi honorowymi podczas grilla i w czasie dyskoteki.
Grill zorganizowany został w ramach współpracy świetlicy szkolnej oraz świetlicy Krąg. Upieczone kiełbaski wszystkim bardzo smakowały. Ten niesamowity dzień zakończył się dyskoteką i pysznymi lodami dla ochłody.

ŚWIETLICOWĄ KRÓLOWĄ GRZECZNOŚCI została– Martyna Kasprzyk klasa I b

ŚWIETLICOWYM KRÓLEM GRZECZNOŚCI został – Damian Oleszczuk klasa I b

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy, aby swoim zachowaniem zawsze pokazywali jak prawidłowo powinien się zachowywać uczeń naszej szkoły.
 

Grill i dyskoteka
Wycieczka do biblioteki miejskiej
Spotkanie a panią bibliotekarką
Wycieczka na pocztę
Pożegnanie zimy
Andrzejki

Spotkanie z panią pedagog