Regulamin powiatowego konkursu na prezentację multimedialną w roku szkolnym 2017/2018
Podstawowe pojęcia

Charakterystyka typów osobowości
Regulamin konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015
Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile - prezentacja
„Wiem, jaki zawód będę wykonywać w przyszłości” – konkurs plastyczny
„Jacy jesteśmy? Predyspozycje zawodowe” - spotkanie z uczniami klasy szóstej szkoły podstawowej
Targi edukacyjne
Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiem, jaki zawód będę wykonywać w przyszłości"
Rodzic - pierwszym doradcą
Regulamin konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016
Regulamin Powiatowego Konkursu Na Prezentację Multimedialną - "Mój zawód - moja praca"
Mój zawód - moja praca

„Mój zawód – moja praca”

Dnia 17 maja 2018r. razem z panią Jadwigą Zdan wybraliśmy się na ogłoszenie wyników w II Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną pt. ,,Mój zawód-moja praca'' zorganizowanym przez PCWE Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Olecku pod patronatem Starosty Oleckiego. W drodze eliminacji szkolnych wybrano dwie prezentacje wykonane przez: Wiktorię Chmielewską (choreograf) i Jana Kamińskiego (lekarz onkolog) uczniów kl. II B gim. Wszystkich uczestników konkursu powitano bardzo ciepło. Po przywitaniu zostały ogłoszone wyniki. Z naszej szkoły II miejsce zajęła Wiktoria Chmielewska. Po dekoracji uczestników nagrodami zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

Wiktoria Chmielewska kl. II B G1

prezentacja Wiktorii Chmielewskiej
prezentacja Jana Kamińskiego

5 i 26 maja 2017 roku w klasie VI a i VI b SP 4 odbyło się spotkanie z Panią Jadwigą Zdan, która uczy poradnictwa zawodowego w gimnazjum. Dotyczyło ono przyszłości uczniów i zawodów, które wybiorą. W czasie zajęć dzieci wypisywały zwoje cechy, co pozwoliło im lepiej poznać siebie i określić swoje predyspozycje. Aby umilić nam lekcję Pani przyniosła nam kartoniki z narzędziami i zawodami. Naszym zadaniem do pokazanego narzędzia trzeba było dobrać odpowiedni zawód, a do zawodu powiedzieć, jakimi narzędziami może posługiwać się ten pracownik. Do wielu uczniów dotarło, że bardzo ważny jest wybór zawodu, który będą wykonywać w przyszłości, gdyż zaprocentuje to w ich życiu.
    Każdemu z nas taka lekcja spodobała się i już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

Wiktoria Leszczyńska VI a,
Jakub Mackun VI b

W klasie szóstej SP 4 zostały przeprowadzone zajęcia w ramach poradnictwa edukacyjno zawodowego. Celem zajęć było poznanie zainteresowań uczniów oraz poznanie możliwości rozwijania ich w dalszej edukacji. Młodzież pracowała z ćwiczeniami, w których określała swoje zainteresowania na przełomie różnych okresów życia (wiek przedszkolny, wczesnoszkolny i w klasach IV-VI). Uczniowie prezentowali wyniki swoich prac, wyciągali wnioski – czy ich zainteresowania uległy zmianom, czy też pozostały od przedszkola do klasy VI. Rezultaty były różne.
    Uczniowie dowiedzieli się też, jak ważnym elementem jest racjonalne gospodarowanie czasem, planowanie zajęć w ciągu dnia i tygodnia. Ustalania priorytetów działań, koncentracja i konsekwencja w działaniu i dążeniu do celu.

Jadwiga Zdan

Szkolny etap Powiatowego Konkursu "Wiem, jaki zawód będę wykonywać w przyszłości" został rozstrzygnięty. Wpłynęło sześć prac. Komisja konkursowa najwyżej oceniła pracę Zuzi Grudzińskiej (I a). Drugie miejsce zajęła praca Oli Staszewskiej (III a), a trzecie Patryka Wińskiego (II b). Pozostałe prace zostały wyróżnione przez jurorów.
    Zdjęcia prac konkursowych i z wręczenia nagród możecie zobaczyć na tej stronie.

Jadwiga Zdan